MALI BY SME SI PONECHAŤ MATRAC Z PREDCHÁDZAJÚCEHO VZŤAHU?

Značka PHASE dlhodobo vytvára pohodlie domovov, a keďže oddych a relax vnímame komplexne, popri komfortných sedačkách sme sa zamerali aj na dizajnové postele a pohodlné matrace. 

Na kvalite spánku nám naozaj záleží a vieme, že kvalita lôžka je pre ľudský organizmus prvoradá. Máme pre vás niekoľko článkov o tom, ako vplýva matrac na zdravie, psychiku a medziľudské vzťahy.

Posteľ významným spôsobom formuje medziľudské vzťahy. Partnerské, priateľské i tie medzi mamičkou a bábätkom v brušku. Našim spolupracujúcim expertom na zdravý spánok sme položili niekoľko otázok a zistili sme, že za všetkým stojí matrac.


1. Spôsobuje starý matrac problémy v novom vzťahu?

Keď sa vzťah skončí, posteľ, ktorú ste zdieľali so svojím partnerom, sa stáva zdrojom mnohých neočakávaných spomienok a emócií. V dôsledku toho môže byť niekedy nový matrac kľúčom k tomu, aby ste sa posunuli ďalej. Podľa odborníkov je totiž matrac jednou z troch podstatných vecí, s ktorými by ste sa po dlhodobom vzťahu mali rozlúčiť. Dokáže totiž udržať intenzívnu energiu z obdobia, ktoré ste na ňom strávili a môže naďalej stimulovať bolestivé spomienky. Nový partner túto energiu častokrát vníma, a hoci si to nevie presne vysvetliť, cíti ju ako niečo rušivé a nepríjemné. A za spokojný vzťah nový matrac predsa stojí.

2. Prečo sa vám lepšie spí u priateľov, ako doma?

Problémy so spánkom sú znakom toho, že s vaším matracom nemusí byť všetko v poriadku. Jedným zo spôsobov ako to zistiť, je vyspať sa na inej posteli. Ak sa v nej vyspíte výrazne lepšie, bude dobré poobzerať sa po novom matraci. Nedostatok kvalitného spánku totiž ovplyvňuje výkonnosť mozgu, náladu a zvyšuje tiež riziko mnohých chorôb a porúch, od srdcovo cievnych, cez mozgovú príhodu, až po obezitu a demenciu. 

 

3. Spí váš partner rovnako dobre, ako vy?

To, že vy sa vyspíte doružova, je síce fajn, ale neznamená to, že váš partner sa v spoločnej posteli ráno zobudí rovnako oddýchnutý. Pokiaľ ide o matrac, môže vyhovovať vám, no nie vašej polovičke, ktorá sa preto počas noci prehadzuje, prevracia a má nepokojný spánok. Spoločný matrac v tomto prípade nie je ideálnym riešením, takže je čas nakupovať. Odporúčame preto vybaviť manželskú posteľ dvoma rôznymi matracmi, ktoré plne zohľadňujú vaše rozdielne spánkové preferencie a zaručia vám svieže prebudenie.

4. Čo znamená spanie 2 v 1?

Jedným zo zaujímavých dôvodov pre kúpu nového matraca je tehotenstvo. Pretože vaše telo prechádza počas tehotenstva a po pôrode mnohými zmenami, prispôsobivý matrac je skvelou voľbou, ako si skomfortniť každú fázu tohoto obdobia. Kvalitný matrac poskytuje bezpečnú oporu pre spanie na boku a pomáha predchádzať bolestiam chrbta. Výborná je jeho kombinácia s polohovateľnou posteľou, ktorá zjednodušuje vstávanie z postele počas tehotenstva a pomáha chrániť brušné svaly po cisárskom reze. Spokojná mamička znamená zároveň spokojné dieťatko, takže kvalitný matrac je z tohoto pohľadu jednou z najzmysluplnejších investícií do domácnosti.


Vybrať ten správny matrac v Phase je jednoduché. Najskôr si vyberiete z troch kategórií komfortu a následne si vyberiete tvrdší alebo mäkší matrac. Ponuku matracov Phase si môžete pozrieť tu. A vyskúšať v ktorejkoľvek predajni Phase.

A ak by ste zvažovali aj kúpu novej posteletu si môžete pozrieť ponuku krásnych a dizajnových postelí od Phase. 

DNI MARIANNE 2022 – najväčšia zľavová horúčka sa blíži. Predobjednávajte so zľavou už teraz!

A ako sa na to chystáme vo Phase? Nuž tak, že zákazníkom dáme veľkú zľavu DNI MARIANNE už od 1. 8. 2022. Áno, presne tak. Zľavu DNI MARIANNE si môžete uplatniť už teraz a kupón na zľavu doložíte, až keď bude k dispozícii. 

Viac o zľavách DNI MARIANNE sa dočítate tu.