PREČO JE LEPŠIE OBJEDNAŤ SI SEDAČKU ČÍM SKÔR?

Prečítajte si o aktuálnom dianí vo svete nábytku. Aké sú aktuálne problémy vo výrobách? A aké problémy s výrobou a dodaním sedačiek očakávame?

Tvoriť harmonickú krásu v čase chaosu je logistická výzva. Príznaky zlepšovania ekonomického oživovania vo svete, ale aj u nás a u našich susedov, sú vďaka dlhotrvajúcim tvrdým reštrikciám a postupujúcej vakcinácii zjavné zatiaľ len v médiách. Únava z prvej a druhej vlny pandémie ochromuje výrobné prevádzky a priemysel. 

Výnimkou nie je ani ten náš – nábytkársky. Rôzne typy zákazov a ochorenia zamestnancov spôsobujú logistické výpadky pri dodávkach materiálov a konštrukčných komponentov. To sa samozrejme prejavuje neustálymi zmenami a predlžovaním termínov dodania sedačiek vám – našim zákazníkom. 

 

Na čo vás chceme v tomto článku upozorniť?

Na to, že všetko so všetkým súvisí. Akonáhle nastane čiastočné otváranie ekonomiky, rozprúdi sa našťastie normálny život. Začnú sa otvárať školy, kaviarne, kiná, obchody. Ľudia zase začnú žiť svoje životy a snívať svoje sny. Začnú plánovať svoju budúcnosť a zhmotňovať predstavy o krajšom, útulnejšom a pohodlnejšom bývaní. Ekonomika začne vykazovať známky oživenia, ale bude trvať ešte nejaký čas, kým sa výpadky vo výrobe molitanu, textílií a dovoz komponentov naprieč Európou znormalizujú. 

Aktuálne naše výroby fungujú na 50 %, a to hlavne vďaka vám – našim zákazníkom, ktorí ste si sedačku u nás objednali, aj keď je prístup do našich predajní obmedzený. Sme vám za to nesmierne vďační. Vďaka vám nemusíme prepúšťať žiadnych zamestnancov. Najväčší problém a obmedzenie výroby však príde v čase, keď vládne opatrenia otvoria naše predajne. 

Očakávame veľký nárast objednávok

V čase písania tohoto článku máme už viac, ako tri mesiace zatvorené a predpokladáme, že ešte nejaký čas zatvorené bude. Keď nám nakoniec dovolia otvoriť, očakávame veľký prísun zákazníkov, ktorí budú chcieť naše predajne navštíviť bez obmedzení a v pokoji si pozrieť, vyskúšať a objednať sedačku, posteľ alebo doplnky.

Vďaka našim dlhoročným skúsenostiam s plánovaním výroby sedačiek si trúfame predpokladať, že tak, ako to bolo po prvej vlne (ktorá trvala oveľa kratšie), očakávame aj po tejto (druhej) vlne veľký nárast objednávok. Tým, ktorí si sedačku objednajú medzi prvými, ju vyrobíme a dodáme do 7–10 týždňov. Každý ďalší týždeň však budeme postupne dobu dodania predlžovať a obávame sa, že koncom augusta budeme musieť objednávky pre rok 2021 uzavrieť a od 1. 9. prijímať objednávky s termínom dodania až po Vianociach. 

Pýtate sa prečo? Jednoducho preto, lebo kapacity našej výroby nie sú nekonečné a nedajú sa z týždňa na týždeň zdvojnásobiť. Nezostane nám bohužiaľ iná možnosť, ako predlžovať dobu dodania. 

 

Čo by bolo pre vás ideálne?

Ak už napríklad dnes len trochu tušíte, alebo viete, že si sedačku chcete kúpiť tento rok, tak prosím neváhajte a začnite sa už s nami o tom radiť. Najlepšie by bolo uvažovať o kúpe či o objednaní čím skôr. Ideálne teraz, v čase obmedzení. Naše asistentky sú v práci a čakajú na vaše požiadavky. Dohodnite si schôdzku. 

Môžete navyše využiť špeciálne cenové zvýhodnenie – bonusovú zľavu – ak podpíšete objednávku počas lockdownu. Aktuálny termín dodania je 7 až 10 týždňov. Ak sa však rozhodnete objednať si sedačku až po uvoľnení vládnych opatrení, treba počítať s tým, že postupne sa doba dodania predĺži na 16 až 20 týždňov. To znamená 4 až 5 mesiacov. Tak, prosím, neváhajte a oslovte naše skúsené asistentky predaja už dnes.