PHASE MEŠKÁ S DODANÍM SEDAČIEK, PRETOŽE VÝROBCOVIA MOLITANU NEDOKÁŽU USPOKOJIŤ CELOEURÓPSKY DOPYT.

PREČO JE V EURÓPE MÁLO MOLITANU?

Vážení zákazníci, úprimne nás to mrzí, ale sme nútení vás informovať, že vzhľadom k celoeurópskej pandemickej situácii s Corona vírusom, došlo na jar 2020 k drastickému zníženiu výroby molitanu vo všetkých fabrikách v Európe. Nie len znížený objem výroby molitanu, ale aj jeho následná problematická cezhraničná preprava z neho vyrobili aktuálne nedostatkový materiál. Následné uvoľnenie reštrikcií prinieslo oživenie spotreby a tým aj zvýšený dopyt všetkých segmentov priemyslu, kde je molitan potrebný (čalúnnický priemysel, automobilový priemysel…). 

 

SME FÉROVÍ. VŽDY VÁM BUDEME HOVORIŤ PRAVDU, AJ KEĎ NEBUDE PRÍJEMNÁ.

Momentálne neexistuje nikto, kto by na globálnych trhoch dokázal zabezpečiť dostatok potrebného molitanu a tak hneď pokryť želania svojich klientov. Jednoducho – jarný dvojmesačný výpadok výroby nie je možné dohnať zo dňa na deň. Problém s nedostatkom molitanu sa netýka len nás vo Phase, ale zasiahol všetkých výrobcov a predajcov v Európe. Veľmi neradi, ale na základe informácií o problémoch s molitanom sme nútení predĺžiť dodacie lehoty našich sedačiek na 18 týždňov. Je viac ako isté, že rovnaký problém s molitanom majú aj iní výrobcovia sedačiek. Preto, ak sa rozhodnete hľadať iného predajcu sedačiek a budete chcieť objednať sedačku niekde inde, odporúčame vám, aby ste sa na túto skutočnosť aktívne informovali, aby sa vám nestalo, že iný predajca vám sľúbi dodať sedačku skôr a nakoniec budete čakať ešte dlhšie ako vo Phase. Ak je obchodník seriózny a záleží mu na spokojnosti zákazníkov, o problémoch s dodávkou molitanu by vás mal informovať.

OBJEDNÁVKY DO VIANOC SKONČILI

Oživenie trhu so sedačkami prinieslo aj pre Phase viac objednávok. Za dôveru sme našim zákazníkom samozrejme veľmi vďační, ale kvôli problémom, ktoré vznikli niekde inde a ktoré nie sme schopní vyriešiť, sme nútení príjem objednávok s termínom dodania do tohoročných Vianoc zastaviť už 20. 9. 2020. Neteší nás to a voči našim zákazníkom sa necítime práve najlepšie, pretože po iné roky sme objednávky na sedačky prijímali až do konca októbra.


VÝHODA Z VEĽKOSTI OBJEMU VÝROBY A PREDAJA

Pretože sme veľká spoločnosť a informácie o nedostatku molitanu na trhu máme ako prví, chceme o tejto situácii dať vedieť hlavne vám, našim zákazníkom a férovo vám pomôcť vo vašom nákupnom rozhodovaní. Vďaka našej veľkosti a sile v segmente sedačiek si neskromne myslíme, že budeme určite jednými z tých, ktorí omeškanú dodávku molitanov dostanú ako prví. Budeme sa snažiť – ak to bude len trochu možné – dodať našim zákazníkom sedačku skôr ako o 18 týždňov. Sledujte prosím aj naďalej našu stránku. Priebežne vás budeme informovať o tom, ako sa situácia s molitanom bude vyvíjať. Od našich dodávateľov máme uistenie, že vo fabrikách na výrobu molitanu prijímajú urgentné opatrenia na dočasné zvýšenie kapacít.