Odvážne a ikonické – také sú kreslá BONNIE & CLYDE od Fera Mikloška


Čo vznikne, keď si výstredný módny návrhár odskočí do sveta nábytku? Predsa výnimočné duo kresiel BONNIE & CLYDE, vytvorené v rámci spolupráce PHASE a FERA MIKLOŠKA. 


Svet módy a svet nábytku sú si dosť blízke. Sú to prostredia plné vzorkovníc farieb, ústrižkov látok a skíc s prvotnými návrhmi dizajnérov. Nevyhnutnou súčasťou sú nablýskané showroomy, fotografi a stylisti s arzenálom doplnkov. 

 

Kúsky, ktoré sa dedia

Často sa stáva, že si módny návrhár odskočí do sveta nábytku a navrhne odvážne kreslo, stolík či lampu. Poznáme veľa takto úspešných kooperácií. Spomeňme hoci elegantné sedačky Prada, pop-artové kresielka Louis Vuitton či kuchynské doplnky Dolce & Gabbanna, v ktorých sa odráža sicílsky temperament. 

Výsledné produkty spoznáme podľa toho, že sú jednoducho iné – odvážnejšie, často až na hranici umenia. Takýto nábytok má ešte jednu zaujímavú vlastnosť. Je veľmi pravdepodobné, že s vekom bude jeho hodnota stúpať. Kúsky s rukopisom známeho dizajnéra sa dedia, alebo úspešne predajú. Často za vyššiu cenu, ako bola tá pôvodná. 

 

Dravý CLYDE, rozmarná BONNIE

Samozrejme, že takáto kooperácia vyžaduje odvahu aj zo strany výrobcu nábytku. Možno aj preto sú slovenské nábytkárske vody zatiaľ tiché. Keďže vo PHASE nám odvaha nechýba, s hrdosťou vám predstavujeme originálne duo kresiel BONNIE & CLYDE, na ktorých sa vyšantil módny dizajnér Fero Mikloško. 


Návrhár sa inšpiroval slávnou gangsterskou dvojicou, no v kreslách sa odráža aj samotný Fero. Sú odvážne, nekompromisné, trochu provokatívne. Čierno-biele kreslo CLYDE predstavuje priamočiarosť, dravosť a radikálnosť. Modro-žlté kreslo BONNIE je o niečo mäkšie a harmonickejšie, málinko zasnené a tak trochu rozmarné.
Kúpte si svoju ikonu

Angličtina pozná výraz: Statement piece. Charakterizuje módne či produktové kúsky, ktoré si všimnete na prvý pohľad. Predmety, ktoré reprezentujú vkus, názor a odvahu nositeľa. Dokonalým príkladom sú aj kreslá BONNIE & CLYDE. A keďže výnimočných vecí je na svete málo, kreslá prinášame v limitovanej edícii 200 kusov pre celé Slovensko a Česko. 

 

Neváhajte a buďte spontánni ako BONNIE & CLYDE! Odmenou vám bude ikonický kúsok, ktorý v sebe spája štýl aj pohodlie. 


Kreslá sa dajú objednať taktiež cez našu webovú stránku. Viac o kreslách BONNIE&CLYDE by Mikloško sa dočítate na našej stránke tu.