Nepodceňujte svoju sedačku. Strávite v nej až 18 rokov života. 


Dobrá sedačka nie je len nábytok. Je to niečo viac. Ústredný bod našich domácností, synonymum domova. K jej výberu preto pristupujme zodpovedne a poctivo. Naša sedačka si to zaslúži. 


Privrite oči a spomeňte si na sedačku v dome, v ktorom ste vyrastali. Gauč, z ktorého ste sledovali prvé Večerníčky, z ktorého ste obdivovali Winnetoua. Sedačku, v ktorej ste ochutnávali silvestrovské jednohubky, či váhavo zoznamovali rodičov s vašim partnerom. Máte to? Na farbu, tvar a dotyk domáceho gauča sa totiž nezabúda.


Gaučovú kultúru si väčšinou spájame s pasívnym sledovaním televízie. Niečo na tom bude, pretože priemerný Slovák strávi sledovaním TV programov tri a pol hodiny denne. Je to dosť, čo poviete?


Sedačková kultúra ale rozhodne neznamená len sledovanie televízie. Gauč môže byť tichý azyl, do ktorého sa zrútime po náročnom dni. Môže byť miestom, kde sa s rodinou rozprávame o prežitom dni. Kde hráme Monopoly. Kde si čítame knihy, štrikujeme svetre. Kontrolujeme, čo je nové na sociálnych sieťach. V sedačke spíme, keď sa pohádame s partnerom. V sedačke hľadáme stratené hračky a diaľkové ovládače. V sedačke píšeme tento text.


Ak máte radi čísla, nech sa páči. Istá americká štúdia ukázala, že na priemernej sedačke si obyvatelia bytu pozrú 3 135 filmov. Sofa je svedkom 1 236 hádok a 2 105 bozkov. Za svoj sedačkový život musí strpieť 2 728 stôp po jedle a pití. 

Gaučovú kultúru si pozorne všímame aj my vo Phase. Pre nás totiž sedačka nie je len produkt, ale nový člen rodiny, ktorý má zapadnúť do domácnosti.


Ste knihomoľ, prípade si radi oddýchnete pri televízii? V takom prípade oceníte sedačky Modena alebo Lamia, ktoré sa pýšia polohovateľnou opierkou, podrúčkou s úložným priestorom či výsuvným sedákom. 


Pre tých, ktorí si svoj oddych nevedia predstaviť bez smartfónu alebo tabletu, máme sedačky so zabudovanými USB nabíjačkami a držiakmi na mobil alebo tablet (pozrite napr. typy Matera alebo Modena). Ak máte radi ležérny oddych, slobodu a priestor, oceníte sedačky, ktoré sa dajú poľahky rozložiť na „letisko“ (PositanoNeapol). Spoločenské typy ocenia bar, zabudovaný v podrúčke (Modena).


Rodiny s deťmi a všetci, ktorí chcú na svojej sedačke plnohodnotne žiť, ocenia výnimočne odolné poťahové materiály s povrchovou úpravou Easy Clean (CatallinaFiorelinaStellinaEmotion a iné).


Vo Phase veríme, že sedačka má žiť s vami. Nebojujeme proti gaučovej kultúre, práve naopak. Myslíme si, že s gaučovou kultúrou sa spájajú tie najpríjemnejšie momenty v živote.