Ceny sedačiek pôjdu nahor od 1.8.2021. Dávame vám čas objednať si ešte za tie staré.

Prečítajte si pár riadkov o aktuálnom dianí vo svete nábytku. Aké problémy musíme aktuálne riešiť vo výrobách? A aké komplikácie s výrobou, dodaním sedačiek a zdražovaním konštrukčných komponentov nastali po úplnom otvorení ekonomiky?

Ekonomika začala vykazovať znaky oživenia, ale bude trvať ešte nejaký čas, kým sa výpadky vo výrobe molitanu a textílií a v dovoze konštrukčných komponentov naprieč Európou znormalizujú. To sa samozrejme prejavuje neustálymi zmenami, zvyšovaním cien vstupných materiálov a predlžovaním termínov dodania sedačiek vám – našim zákazníkom. 


Po skončení lockdownu nastáva okrem oneskorenia dodávok molitanu a iných surovín aj globálny nárast cien ďalších konštrukčných komponentov.

Už aj u nás, v strednej Európe, sú prítomné dozvuky celosvetového výpadku globálneho obchodu. Nedostatok komodít tlačí na zvyšovanie cien. Najviac to asi vnímame u pozastavených výrob v automobilkách, ktorým chýbajú polovodiče. U nás – v nábytkárskom priemysle – došlo k zdražovaniu dreva, textílií a ďalších momentálne nedostatkových konštrukčných komponentov. Mrzí nás to, ale musíme toto zdražovanie premietnuť do koncových cien, čo sa prejaví na cenách sedačiek od 1.8.2021. Chceme vás takto férovo informovať dopredu, nech máte informácie z prvej ruky, aby ste sa mohli už dnes rozhodnúť čo najlepšie pre seba. Tento článok píšeme začiatkom júna. Zvyšovanie cien sa prejaví už 1.8.2021.


Čo to pre vás znamená ?

Ak už napríklad dnes viete alebo len tušíte, že si sedačku chcete kúpiť tento rok, tak prosím neváhajte a začnite to s nami konzultovať. Rýchlym rozhodnutím dokážete ušetriť 3 až 5 % z ceny sedačky. O toľko sa podľa našich predpokladov navýšia ceny v priebehu Augusta. O kúpe či o objednaní sedačky by preto bolo najlepšie uvažovať čím skôr.

Nejde len o cenu, ale aj o termín dodania sedačky

Pre tých, ktorí si objednajú medzi prvými, sedačku vyrobíme a dodáme do 10–14 týždňov. Každý ďalší týždeň však budeme postupne dobu dodania predlžovať a obávame sa, že koncom augusta budeme musieť objednávky pre rok 2021 uzavrieť a od 1. 9. prijímať objednávky s termínom dodania až po Vianociach.


Pýtate sa prečo? 

Jednoducho preto, lebo kapacity našej výroby nie sú neobmedzené a nedajú sa z týždňa na týždeň zdvojnásobiť. Nezostane nám bohužiaľ iná možnosť, ako predlžovať dobu dodania.

Preto by sme vás radi férovo upozornili na to, že čím neskôr sa rozhodnete objednať si sedačku, tým neskorší termín dodania môžete očakávať. A ak objednáte čím skôr, pri kúpe ešte aj ušetríte – vďaka tomu, že svoju objednávku podpíšete pred zdražovaním. Musíte rátať s tým, že doba dodania sedačiek sa v tomto roku môže postupne predĺžiť – podľa našich odhadov – na 16 až 20 týždňov. To znamená 4 až 5 mesiacov. Tak, prosím, neváhajte a oslovte naše skúsené asistentky predaja už dnes. 


A na záver máme niečo, aby sme vás vo vašich rozhodnutiach podporili

Aby sme vám uľahčili vaše rozhodnutia, môžete ešte stále využiť špeciálne cenové zvýhodnenie – ĽETNÚ ZĽAVU až 20 %. Viac o aktuálnej zľave sa dozviete tu.