ČASŤ 1 - ZA NÁZVAMI NAŠICH SEDAČIEK NEHĽADAJTE MARKETING, ALE SRDCE. 
VIRTUÁLNY TALIANSKY ROAD-TRIP PODĽA PHASE.

Agrigento, Bergamo, Milano, Taormina. Uznávame, že keď sa česko-slovenské sedačky nazývajú podľa talianskych miest, pôsobí to trochu zvláštne. Pri zrode prvých sedačiek PHASE sme sa však nerozhodovali hlavou, ale emóciami a srdcom. 

Zažili ste už niekde pocit, že presne na toto miesto patríte?  Že z nejakého nevysvetliteľného dôvodu sa tam cítite byť sami sebou – uvoľnene a šťastne? 

Majiteľ a výkonný riaditeľ značky PHASE Martin Duras má tento pocit v Taliansku. V detstve mu stačili široké pláže a pizza Margherita, neskôr začal vnímať aj typický taliansky temperament a vášnivé gestá. Napokon mu učarovala história a preslávený taliansky dizajn. Na svojich cestách po krajine obdivoval dravé aerodynamické línie Ferrari či Lamborghini, dokonalú precíznosť módnych domov Armani či Salvatore Ferragamo, ale aj ležérnu krásu sedačiek Natuzzi. V tých časoch Martin Duras ešte netušil, že raz bude mať vlastnú značku na výrobu sedačiek, ktorá sa stane najväčšiou v Česku a na Slovensku. 

Počas prvých rokov budovania vlastnej značky, nad pomenovaním modelov dlho nepremýšľal. Voľba bola jasná – jednotlivým sedačkám dal mená talianskych miest, ktoré mu prirástli k srdcu. A tak dnes môžeme v predajniach PHASE navštíviť malebnú Perugiu, kozmopolitné Milano, hrdý Neapol, ale aj ďalšie mestá pevninského Talianska či Sicílie. 

Žiaľ, dnes je to vlastne jediný spôsob, ako cestovať po Taliansku. Aj preto sme dostali bláznivý nápad – čo takto vyraziť na veľký sedačkový road-trip po Taliansku? Spoločne navštívime múzeum Enza Ferrariho v Modene, objavíme zákutia starobylej Matery, vychutnáme si západ slnka v bohémskom Positane. Naša cesta bude zatiaľ len virtuálna, ale ktovie? Možno nám už čoskoro poslúži ako itinerár pre naozajstný off-line výlet. 

VIRTUÁLNY TALIANSKY ROAD-TRIP PODĽA PHASE – ČASŤ 1.

Dobre vieme, že sedačky PHASE dovolenku nenahradia. Môžu nás ale sprevádzať na virtuálnom roadtripe po Taliansku. Pridajte sa aj vy – spoločne navštívime všetky mestá, ktoré nás inšpirovali pri vývoji našich sedačiek. 

Začíname tam, kde to máme najbližšie, teda na severe Talianska. V prvej časti nášho blogu navštívime pokojné Treviso, štýlové Miláno a napokon sa zastavíme v raji milovníkov rýchlych motorov – v meste Modena. 

TREVISO, čiže vreckové mini Benátky

Mestečko na severovýchode Talianska trochu pripomína Benátky, ibaže je oveľa menšie a pokojnejšie. Aj v Trevise je historické centrum popretkávané umelými riečnymi kanálmi, z ktorých vyrastajú hrdé meštianske domy.

Staré mesto je veľmi kompaktné, takže všetky zaujímavosti objavíte aj bez mapy. K najfotogenickejším častiam mesta patrí námestie Piazza dei Signori s katedrálou, stará rybárska štvrť Buranelli, ale aj miniatúrny riečny ostrovček Isola della Pescheria, na ktorý sa zmestí len pár stromov a trhovisko s čerstvými plodmi mora. 

Ak ste sa už nachodili dosť, inšpirujte sa tunajšími seniormi, ktorí si vedia užívať život. Tak ako oni, aj vy sa usaďte sa do niektorej z mnohých confetterií a objednajte si Tiramisú. Dezert by mal byť dokonalý, pretože sa pred šesťdesiatimi rokmi zrodil práve v Trevise. Vychutnajte si ho spolu s espressom a nastavte tvár talianskemu slnku. 

A prečo sme jednu z našich sedačiek nazvali práve TREVISO? Zrejme nás inšpirovala pokojná oddychová a senior-friendly atmosféra mesta. Navyše – sedačka TREVISO v sebe skrýva elektrický mechanizmus, ktorý zahreje podobne, ako talianske slniečko. 


Treviso je sedačka, ktorá vás zahreje ako teplé talianske slnko

Značkové MILÁNO

Ak do Milána zamierite rovno z Trevisa, čaká vás kultúrny šok, pretože pokojnú atmosféru nahradí ultramoderná štýlová a bohatá metropola. Návštevníci sem chodia aj kvôli histórii, ktorú reprezentuje slávny Duomo di Milano, ale aj Leonardova Posledná večera v chráme Santa Maria delle Grazie. 

Miláno však robí jedinečným niečo iné. Sú to nablýskané mrakodrapy, dizajnové butiky, galérie moderného umenia a luxusné obchody s hrdými značkami. Ešte aj výhľad na spomínaný Duomo je najkrajší zo susednej galérie moderného umenia Museo del Novecento. 

Žiadna fashionistka určite nevynechá slávnu Galériu Viktora Emanuela II., plnú exkluzívnych módnych značiek, z ktorých mnohé majú centrálu práve v Miláne. 

Že si nemôžete dovoliť kabelku Prada ani len v 50percentnej zľave? Nevadí, pohľady na originálne naaranžované výklady máte zadarmo. A ak sa vám zo všetkých tých ligotavých čačiek-mačiek a závratných cien zakrúti hlava, zájdite si do štvrte ku kanálu Naviglio Grande. Tam nájdete typické, tak trochu neporiadne Taliansko, plné mopedov, stánkov a drobných obchodíkov.

Povedali by ste, že za cenu jedinej kabelky z Galérie Viktora Emanuela II. si môžete dopriať celé Miláno? Tentokrát nehovoríme o meste, ale o sedačke MILANO od PHASE z edície Elegance, ktorá očarí všetkých milovníkov krásy a štýlu. 


Sedačka Milano očarí milovníkov krásy a štýlu

 

MODENA voňajúca benzínom

Dosť už bolo severu. Dajme zbohom výhľadu na Alpy a vyrazme smerom na juh, pozdĺž talianskej čižmy. Za necelé dve hodiny dorazíme do provincie Modena. Oblasť sa nazýva aj motorovým údolím, pretože práve tu sa rodia značky Ferrari, Lamborghini či Maserati. Ak sa vám práve rozžiarili oči, nemali by ste vynechať aspoň jedno z dvoch múzeí Ferrari. My odporúčame Museo Casa Enzo Ferrari, ktoré sa nachádza priamo v meste Modena. 

V tradičnej budove môžete navštíviť zrekonštruované obytné priestory, dielne a garáže zakladateľa značky. Vo futuristickej galérii od architekta Jana Kaplického sú zasa vystavené jednotlivé modely automobilov, ale aj simulátor Formule 1, ktorý vás premení na (takmer) skutočného automobilového pretekára. 

Technologické vychytávky nájdete aj v sedačke MODENA. Náš model síce nedosahuje rýchlosť 350 km za hodinu, ale zato sa môže pochváliť výsuvným sedákom, polohovateľnými opierkami a podrúčkami so zabudovaným stolíkom, USB pripojením či dokonca chladničkou. 


V sedačke Modena sú ukryté jedinečné technické vychytávky

Prvú časť nášho trojdielneho virtuálneho road-tripu máme za sebou. Sledujte nás aj naďalej, pretože tie najfotogenickejšie zákutia Talianska nás ešte len čakajú! Arrivederci!