logo sofa-phase sedackyphase

VIENNA - UMÝVATEĽNÝ MATERIÁL Pozrieť detail materiálu

umývateľný materiál

odolný materiál

Materiál poťahov sa odlišuje predovšetkým v štruktúre. Farebná paleta zobrazená na stránke je čiastočná, celú paletu farebných variantov si môžete pozrieť na predajni.

Zobraziť najbližšiu predajňu

VIENNA - UMÝVATEĽNÝ MATERIÁL

Jedná sa o napodobeninu kože – tkanina potiahnutá lícnou vrstvou polyuretánu, vhodnou pre použitie v domácnostiach aj verejných priestoroch vrátane snímateľných poťahov.

DOPORUČENÉ OŠETROVANIE LÁTKY:

Uchovanie pekného vzhľadu a čistoty farieb vyžaduje pravidelnú starostlivosť. Ako bežná údržba postačí pravidelné vysávanie (použite hubicu na čalúnenie), prípadne utretie povrchu vlhkou handrou, alebo stieracou utierkou. Pri plošnom znečistení možno použiť roztok jadrového mydla na pranie alebo slabý roztok neutrálneho detergentu. Prípadné škvrny je nutné vyčistiť ihneď! Tekutiny najprv zotrite stieracou utierkou alebo kuchynskou utierkou. Na odstránenie zaschnutých škvŕn použite kraj oceľovej lyžičky, nikdy nepoužívajte nože a iné ostré predmety, ktoré by mohli látku poškodiť! Ak nedôjde k odstráneniu špiny, mierne navlhčite a skúste to znova. Väčšinu priľnavej špiny možno odstrániť pomocou jemnej savej huby, alebo bielej čistej bavlnenej tkaniny s použitím vlažného roztoku neutrálneho mydla. Nečistotu stierajte jemným tlakom, ťahmi smerujúcimi od okraja k stredu škvrny, aby ste zabránili jej zväčšovaniu. Postriekanie látky olejmi a mastnými látkami môže spôsobiť zmenu zafarbenia látky, preto je potrebné takéto škvrny vyčistiť hneď. Najprv musíte vyčistiť tie časti, ktoré sa nelepia, potom treba odstrániť zvyšky nečistoty suchou mäkkou bavlnenou handričkou. Penou vytvorenou z mydla na pranie začnete čistiť jemnými krúživými pohybmi od vonkajšieho okraja škvrny do stredu škvrny. Zvyšky mydlovej peny odstráňte čistou pranou bavlnenou handričkou, alebo papierovou utierkou. V prípade potreby látku škvrny znova mierne navlhčite čistou vodou a znovu vysušte. Nepoužívajte organické riedidlá ani na báze liehu. Po čistení lokálného ušpinenia je spravidla potrebné vyčistiť celú plochu – použite roztok jadrového mydla na pranie alebo slabý roztok neutrálneho detergentu a stieraciej utierky, alebo mäkkú špongiu.

Tipy na čistenie:
ATRAMENTOVÉ ŠKVRNY:

Pero,ceruzka,zvýrazňovač a podobne.

Odstráňte škvrnu jemnými pohybmi s použitím školskej gumy. V prípade odolných škvŕn použite ethyl alkohol v spreji. Nechajte vysušiť.
Po čistení látky čistiacimi roztokmi vždy nechajte látku dôkladne vyschnúť, než na ňu prvýkrát zasadnete!
Pravidelným čistením môžete uchovať pekný vzhľad a čisté farby aj počas niekoľkých rokov.

Technické parametre látky

Materiálové zloženie:Líc: 65% Polyuretan Celkové: 21% PES/14% COTUmelá koža
Využiteľná šírka Plošná hmotnosťMin. 137 cm (480 g/m2)
Odolnosť v oderu50 000 ot MartindaleEN ISO 14465/12947-2
Pevnosť vo šveOsnova 2,0 mm; útek 2,1 mmEN ISO 13936-2
Stálofarebnosť na svetlo> st. 4EN ISO 105 - B02
Stálofarebnosť v oteruSuchý 4, mokrý 4EN ISO 105 - X12
Odolnosť v ohybePo 100.000 ohyboch bez zmien Po 500.000 ohyboch ľahké poškodenia
Priľnavosť vrstievNepodarilo sa oddeliť líc od podkladuEN ISO 2411
Odolnosť proti horeniuVyhovela pre cigaretový testEN ISO 1021 - 1
Ošetrovanie:Čistiace prostriedky na vodnej báze, nepoužívať organické riedidlá!
NEWSLETTER
Pre pohodlnejší výber tej správnej sedačky používame cookies. Prečítajte si, ako ich používame