logo sofa-phase sedackyphase

ROKO - EXKLUZÍVNY UMÝVATEĽNÝ MATERIÁL LEN V PREDAJNIACH PHASE Pozrieť detail materiálu

umývateľný materiál

odolný materiál

Materiál poťahov sa odlišuje predovšetkým v štruktúre. Farebná paleta zobrazená na stránke je čiastočná, celú paletu farebných variantov si môžete pozrieť na predajni.

Zobraziť najbližšiu predajňu

ROKO - EXKLUZÍVNY UMÝVATEĽNÝ MATERIÁL LEN V PREDAJNIACH PHASE

DOPORUČENÉ OŠETROVANIE LÁTKY:

Jedná sa o kvalitnú látku pre všeobecné použitie v domácnosti aj vo verejných priestoroch. Úprava NANOVEL navyše maximálne uľahčuje jej čistenie. Uchovanie pekného vzhľadu a čistoty farieb každej látky napriek tomu vyžaduje pravidelnú starostlivosť. Ako bežná údržba postačuje pravidelné vysávanie (použite hubicu na čalúnenie). Raz až 2x do roka odporúčame šampónovanie ,tj. vysanie „na mokro“ odbornou firmou extraktorom.

Prípadné škvrny je nutné vyčistiť ihneď! Tekutiny najprv odsajte savým papierom, alebo čistou bielou bavlnenou látkou. Na odstránenie zaschnutých škvŕn použite kraj oceľovej lyžičky, nepoužívajte nože a iné ostré predmety, ktoré by mohli látku poškodiť! Ak nedôjde k odstráneniu špiny, navlhčite mierne škvrnu a skúste to znova. Väčšinu priľnavej špiny možno odstrániť pomocou jemnej savej huby, alebo bielej čistej bavlnenej tkaniny a čistou vodou. Možno použiť aj jemný roztok neutrálneho detergentu alebo jadrového mydla na pranie. Nikdy nepoužívajte prostriedky na báze organických rozpúšťadiel vrátane liehu. Vodou sa dajú vyčistiť aj škvrny po oleji, čokoláde a rúžu. Nečistotu stierajte jemným tlakom ťahmi smerujúcimi od okraja k stredu škvrny, aby ste zabránili jej zväčšovaniu. Zvyšnú tekutinu vysajte savým papierom, prípadné zvyšky detergentu alebo mydla odstráňte opakovaným nástrekom čistou vodou a odsatím papierovou utierkou. Po úplnom zaschnutí vysajte vysávačom a vykefujte jemnou vlasovou kefou do všetkých strán.

Postriekanie látky olejmi a mastnými látkami môže spôsobiť zmenu zafarbenia látky, preto je potrebné takéto škvrny vyčistiť ihneď. Po vyschnutí povysávajte látku vysávačom a vlas urovnajte jemnou vlasovou kefou. Farebné zmeny po čistení mastných škvŕn sú obvyklé a sú v súlade s bežnými textilnými normami, preto vždy najprv použite jemnejšie metódy. Pred použitím čističa treba vyskúšať na kúsku látky, alebo na skrytom mieste, či na látke nespôsobuje farebné zmeny. Po čistení škvŕn na čalúnenie môžu zostať na látke mapovité stopy, spôsobené prachom usadeným v látke. V takom prípade je potrebné čalúnenie celoplošne vyčistiť extraktorom.

Dôležité upozornenie:
V každom prípade po čistení nechajte látku dôkladne vyschnúť, než na ňu prvýkrát zasadnete! Pravidelným vysávaním môžete uchovať pekný vzhľad a čisté farby aj počas dlhých rokov.

Technické parametre látky

Druh tkaniny:Ženilková látka
Zloženie:100% PES
Hmotnosť330 g/m2 +/- 10g/m2
Šírka141 cm +/- 2 cm
Odolnosť voči oderu:35 000
Pevnosť vo švíkuosnova 2,2 mm, útok 4,4 mm
Test farebnej stálostisucho: 4, mokro: 3/4
Pevnosť v ťahuosnova 1984 N, útok 1110 N
Odolnosť farby proti svetlu5/6
Žmolkovanie5/5
Ošetrovanie
NEWSLETTER
Pre pohodlnejší výber tej správnej sedačky používame cookies. Prečítajte si, ako ich používame