logo sofa-phase sedackyphase

FLORIDA Pozrieť detail materiálu

umývateľný materiál

odolný materiál

Materiál poťahov sa odlišuje predovšetkým v štruktúre. Farebná paleta zobrazená na stránke je čiastočná, celú paletu farebných variantov si môžete pozrieť na predajni.

Zobraziť najbližšiu predajňu

FLORIDA

DOPORUČENÉ OŠETROVANIE LÁTKY:

Jedná sa o kvalitnú látku pre náročné použitie v domácnosti aj vo verejnom sektore. Uchovanie pekného vzhľadu a čistoty farieb vyžaduje pravidelnú starostlivosť. Vďaka použitej „nešpinavej“ úprave je postačujúca ako bežná údržba pravidelné vysávanie (použite hubice na čalúnenie). Raz až 2x do roka odporúčame šampónovanie, tj.vysanie extraktorom „na mokro“ odbornou firmou pri použití neutrálneho detergentu schváleného pre čistenie čalúnení.

Prípadné škvrny je nutné vyčistiť ihneď! Tekutiny najprv odsajte savým papierom, alebo čistou bielou bavlnenou látkou. Na odstránenie zaschnutých škvŕn použite kraj oceľovej lyžičky, nepoužívajte nože a iné ostré predmety, ktoré by mohli látku poškodiť! Ak nedôjde k odstráneniu špiny, navlhčite mierne škvrnu a skúste to znova. Väčšinu priľnavej špiny možno odstrániť pomocou jemnej savej huby, alebo bielej čistej bavlnenej tkaniny s použitím vlažného roztoku neutrálneho mydla. Čistiacimi prostriedkami na báze vody je možné čistiť aj škvrny od oleja, čokolády a rúžu. Nečistotu stierajte jemným tlakom, ťahmi smerujúcimi od okraja k stredu škvrny, aby ste zabránili jej zväčšovaniu. Zvyšnú tekutinu vysajte savým papierom a po úplnom zaschnutí vykefujte jemnou kefou do všetkých strán.

Postriekanie látky olejmi a mastnými látkami môže spôsobiť zmenu zafarbenia látky, preto je potrebné takéto škvrny vyčistiť hneď, najlepšie vlažnou vodou s prídavkom neutrálneho detergentu, v krajnom prípadne liehovým čističom. Po vyschnutí povysávajte vysávačom a prekefujte jemnou vlasovou kefou. Farebné zmeny sú po čistení mastných škvŕn obvyklé a sú v súlade s bežnými textilnými normami, preto vždy najprv použite jemnejšie metódy, a až potom liehový čistič. Nepoužívajte čističe na báze benzínu alebo perchlóretylénu! Pred použitím akéhokoľvek čističa treba vyskúšať na kúsku látky, alebo na skrytom mieste, či na látke nespôsobuje farebné zmeny.

Dôležité upozornenie:
V každom prípade po čistení látky čistiacimi roztokmi nechajte látku dôkladne vyschnúť, než na ňu prvýkrát zasadnete! Po každom čistení látku dôkladne povysávajte. Pravidelným vysávaním môžete uchovať pekný vzhľad a čisté farby aj počas niekoľkých rokov.

Technické parametre látky

Materiálové zloženie100% PolyesterTkanina z melírovaných priadzí
Využiteľná šírka Plošná hmotnosť147 cm cca 340 g/m2, cca 510 g/bm
Odolnosť proti oderu160 000 ot MartindaleEN ISO 12947, 12 kPa
Odolnosť proti horeniuVyhovela pre cigaretový testEN ISO 1021 - 1:2006
Stálofarebnosť - oter suchý - oter mokrý - svetlo - pranieSt. 4 St. St. 4-5 St. St. 5-6 St. St. 5 St.ENISO 105-E01 EN ISO 105-B02 ad 2) EN ISO 105-C06
Ošetrovaniepravidelne vysávať Mokré vysávanie alebo chemické čistenie, prať do 40 ° C, žehliť na 2 bodky
NEWSLETTER
Pre pohodlnejší výber tej správnej sedačky používame cookies. Prečítajte si, ako ich používame