logo sofa-phase sedackyphase

DOCK - UMÝVATEĽNÝ MATERIÁL Pozrieť detail materiálu

umývateľný materiál

odolný materiál

Materiál poťahov sa odlišuje predovšetkým v štruktúre. Farebná paleta zobrazená na stránke je čiastočná, celú paletu farebných variantov si môžete pozrieť na predajni.

Zobraziť najbližšiu predajňu

DOCK - UMÝVATEĽNÝ MATERIÁL

ODPORÚČANÉ ČISTENIE LÁTKY  DOCK

– je vysoko kvalitná látka s nanovelovou úpravou, príjemná na dotyk a atraktívna vzhľadom.  Úprava vlákien nanovelom už pri tkaní, nielen  na  povrchu  ako pri iných typoch látok, zvyšuje odolnosť látky v odere a umožňuje naozaj  jednoduché ošetrovanie látky a najjednoduchšie odstraňovanie škvŕn.

Na odstránenie škvrny od fixky – nalejte čistú vodu, po chvíľke voda vytiahne farbu a len odsajte suchou servítkou.

Na odstránenie škvrny od pera – nalejte čistú vodu a naneste obyčajné biele mydlo /nie farbené/, trošku vyšúchate prstom a následne dočistíte čistou servítkou. Ak sa škvrna celkom neodstráni, postup zopakujte.

Na odstránenie škvŕn od kávy, kečupu a červeného vína – tekutina nevsiakne, zostáva na povrchu, preto ako prvé odsajte tekutinu servítkou, potom aplikujte postup ako pri pere. /troška vody, mydlo, prstom  pošúchame a dočistíme suchou servítkou/. Odporúčame postup opakovať 2-3x jemnejšie ako 1x silno šúchať.

Poťahová látka je vystavená vplyvom prostredia rovnako ako aj podlahové krytiny a ostatný nábytok, preto ak chcete, aby si čalúnenie  dlho udržalo pekný vzhľad, vyžaduje si pravidelné vysávanie s nádstavcom na čalúnenie. Odporúčame 1x ročne čalúnenie vyčistiť mokrým vysávaním bez chemických prísad, ktoré radšej zverte do rúk odborníkov.

Technické parametre látky

Druh tkaniny:Plochá tkaná látka
Zloženie:100% PES
Váha:400 g/m2 +/- 20g
Odolnosť voči oderu:50 000
Rozchádzanie vlákien pri šití:osnova 5,4mm, útok 3,4 mm
Žmolkovanie:4/5
Stálofarebnosť:sucho: 4, mokro: 3/4
Pevnosť pri roztrhnutí:osnova 251 N, útok 264 N
Pevnosť v ťahu:osnova 1724 N, útok 1627 N
Odolnosť farby proti svetlu:4/5
Ošetrovanie:
NEWSLETTER
Pre pohodlnejší výber tej správnej sedačky používame cookies. Prečítajte si, ako ich používame