logo sofa-phase sedackyphase

CARTAGO - UMÝVATEĽNÝ MATERIÁL Pozrieť detail materiálu

umývateľný materiál

odolný materiál

Materiál poťahov sa odlišuje predovšetkým v štruktúre. Farebná paleta zobrazená na stránke je čiastočná, celú paletu farebných variantov si môžete pozrieť na predajni.

Zobraziť najbližšiu predajňu

CARTAGO - UMÝVATEĽNÝ MATERIÁL

Nová exkluzívna látka CARTAGO nájde svoje použitie v bežnej domácnosti i v reprezentatívnych priestoroch spoločnosti. Už na prvý pohľad zaujme jemné pretkávanie zlatou niťou, ktorá symbolizuje výnimočnosť a prestížnosť látky. O jej exkluzivite tak nemôže byť pochýb. Látka je tiež ľahko čistiteľná, takže rozliate tekutiny a škvrny ju nepoškodia. Je utkaná zo špeciálnych polyesterových vlákien s úpravou Easy-care, čo uľahčuje jej čistenie, a tak si váš sedací nábytok budete môcť užívať bez starostí.

O každý povrchový materiál sedacej súpravy sa však treba priebežne starať. Samozrejmosťou by malo byť pravidelné vysávanie aspoň raz do týždňa, ktorým odstránite omrvinky, hrubú špinu a suché škvrny, napríklad popol alebo prach. Zabránite tak žmoľkovaniu sedacej súpravy.

Tekuté škvrny najlepšie odstránite papierovým obrúskom – odsajte prebytočnú tekutinu, na škvrnu nalejte trochu čistej vody a opäť odsajte. Nečistoty sa majú odstrániť bezprostredne po ich vzniku, no nie vždy si ich včas všimnete. Na odstránenie zaschnutých škvŕn od kečupu, majonézy či jogurtu vám potom bude stačiť obyčajná lyžica. Okrajom pomaly špinu odstraňujte, prípadne znečistené miesto navlhčite čistou alebo mydlovou vodou a skúste to znova. Problémom môže byť znečistenie poťahu sedačky mastnými látkami a olejmi – takéto znečistenie musí byť odstránené čo najskôr, pretože môže viesť k zmene farebnosti poťahu. Po ošetrení povrchovej úpravy sedačku povysávajte a vlas urovnajte jemnou vlasovou kefou pre dokonalý vzhľad.

Na škvrny spôsobené atramentovým perom či fixkou použite mydlo, ktoré naneste priamo na škvrnu. Jemne navlhčenou hubkou škvrnu odstraňujte pohybom od jej okraja k stredu, aby nedošlo k rozšíreniu znečistenia.

Pri čistení nečistôt nikdy nepoužívajte čistiaci prostriedok s obsahom riedidla alebo acetónu, môže nenávratne poškodiť vašu sedačku! Vo väčšine prípadov vám na základnú očistu stačí čistá, prípadne mydlová voda, savá biela handrička, hubka a vysávač. Pred samotným čistením sedacej súpravy odskúšajte čistiaci prostriedok na vzorku poťahu, aby ste predišli znehodnoteniu čalúnenia. Po odstránení škvrny sa uistite, že z látky bol odstránený všetok čistiaci prostriedok, ak sa tak nestalo, aplikujte čistú vodu podľa potreby.

Technické parametre látky

Typ látky:Tkaná poťahová látka
Zloženie:100% Polyester
Hmotnosť:625 gr/bm
Šírka:140 cm
Odolnosť v odere:59 500 otáčiek, kategória A
Test farebnej stálosti:za sucha 4, za mokra 4
Roztrhnutie:Osnova...115,1 N, Útok...68,4 N
Pevnosť v ťahu:Osnova...843 N, Útok 840 N
Farebná svetlostálosť:6 +
Žmolkovateľnosť:4/5
Použitie:Čalúnenie
Čistenie:
NEWSLETTER
Pre pohodlnejší výber tej správnej sedačky používame cookies. Prečítajte si, ako ich používame