Vyzbrojte sa proti škvrnám na látkovej sedačke: Čistou vodou!

Aj vy máte pred kúpou sedačky rešpekt voči látkovým poťahom? Prezradíme vám, vďaka čomu bude ich čistenie jednoduché.

V našom minulom blogu bola v centre pozornosti koža a najmä starostlivosť o kožené sedačky. Čistenie látkovej sedačky si tiež vyžaduje hĺbkovú expertízu. Prečítajte si, ako sa vyzbrojiť na obľúbené textilné sedacie súpravy.

Keď kupujeme sedačku do domácnosti, väčšinou očakávame, že nám bude slúžiť dlhé roky bez toho, aby stratila svoju krásu. Vzhľad sedačky ohrozuje viacero faktorov a medzi tie, ktoré domáce gazdinky mátajú v snoch, patria jednoznačne škvrny.

Kým vo všeobecnosti sa koža považuje za materiál s jednoduchšou údržbou, látkové sedačky vzbudzujú dojem o tom, že z nich škvrny len tak ľahko neodstránime. V prípade, že sedačka nemá snímateľné poťahy, ktoré sa dajú oprať v práčke, neostáva nám nič iné, ako škvrny odstraňovať na mieste. Vďaka moderným povrchom a impregnácii však na čistenie látkovej sedačky postačí aj čistá voda.

Každý z našich poťahov na sedačky Phase, ktorý je označený symbolom kvapky, je umývateľný. Zdroj: sedackyphase.sk

Ako ochrániť látkovú sedačku?

Pri každom type sedačky platí, že pravidelná starostlivosť je základ. Čo si pod tým máte predstaviť? Predovšetkým je to vysávanie, ktorým odstránite usadený prach a iné nečistoty. Pri látkových, ale aj kožených sedačkách sa navyše odporúča aj každoročná impregnácia špeciálnymi prostriedkami určenými na sedačky. Iný typ si vyžaduje textília a iný koža.

Impregnačný sprej na sedačke vytvorí neviditeľnú vrstvu, ktorá nijako nezmení vzhľad a kvalitu sedačky. Okrem ochrany pri znečistení pomáha odpudzovať vodu a oleje, vďaka čomu je čistenie sedačky nepopierateľne rýchlejšie a ľahšie. Impregnačný sprej je navyše lacným spôsobom, ako predĺžiť životnosť sedačky a najmä jej poťahového materiálu.

Ak chcete byť dôslední a čistota sedačky je pre vás alfou a omegou, raz alebo dvakrát ročne sedačke doprajte aj vodné tepovanie, vďaka čomu odstránite hĺbkovejšie nečistoty.

Čistenie látkovej sedačky jednoduchšie ako kedykoľvek predtým

V našom portfóliu všetkých sedačiek Phase nájdete okrem tých klasických aj umývateľné poťahy na sedačky. Okrem toho, že takýto materiál dokážete ľahko vyčistiť obyčajnou vodou, je navyše aj ekologický a šetrný k peňaženke.

01

Nielen sedačku MILANO, ale aj ďalšie naše sedačky si môžete nechať vyrobiť s kvalitným umývateľným povrchom. Zdroj: sedackyphase.sk

Pri akejkoľvek škvrne vám postačí obyčajná voda a bavlnená utierka alebo papierový obrúsok. Tekutiny ako džús, alkohol, mlieko, čaj, kávu alebo olej najprv odsajte utierkou, na škvrnu nastriekajte rozprašovačom čistú vodu a znova odsajte. Mazľavé hmoty ako kečup alebo puding, ktoré zasychajú, najprv odstráňte hrotom lyžice, postriekajte čistou vodou a odsajte utierkou. Opakujte to, až kým škvrna úplne nezmizne.

Najdesivejšie sú snáď škvrny od farbív, fixiek a atramentu, ktoré dôverne poznajú najmä rodičia s malými deťmi. Pri umývateľných a naimpregnovaných poťahoch však aj tu postačí čistá voda, utierka a odsávanie. Prach, popol alebo púder jednoducho povysávajte vysávačom s nadstavcom s kefkou. Pri takýchto suchých škvrnách však, naopak, nesmiete používať vodu!

Váš PHASE tím

Revolučné koberce, ktoré sa nedajú zašpiniť

Dizajnové koberce: Počuli ste už o kobercoch, ktoré odolajú nečistotám, nevsiaknu vodu, sú zdravotne nezávadné a naviac sa dajú prať v práčke?

Revolučné koberce, ktoré sa nedajú zašpiniť

Praktické rady pri výbere sedačky

Plánujete si kúpiť sedačku? Ako si vybrať sedačku? Príďte do predajne pripravení. Čo by ste mali vedieť...

Praktické rady pri výbere sedačky

Malé priestory – veľké možnosti

Vyťažte z malého bytu maximum Možno ste na nete zachytili experiment, ktorý vytvoril dizajnér, žijúci na ploche 40 metrov štvorcových. Ukázal, že nemožné sa stane možným,…

Malé priestory – veľké možnosti