Výmena sedačky

Dobrý deň,
i keď sa obávam, že náš sedačkový príbeh možno nezaujme a možno ani príbehom nie je, rozhodla som sa predsa len napísať niekoľko viet o dôvodoch výmeny starej pohovky za novú. Viem, že zaslané „starosedačkové“ fotografie sú mizerné, no tie lepšie zábery s nebohou sedačkou ukazujú viac blízkych z rodiny, nás, známych počas narodeninových osláv, vianoc a situácií, pri ktorých je jasné, že u nás sa na sedačke žije. Bol by to síce pekný pietny akt, teda zaslanie sérii viacerých udalostí ako prierez zo života nebohej, no nestihli sme zohnať súhlas všetkých zúčastnených na zverejnenie na internete. Napriek tomu, že sme si svoje s prvou sedačkou užili a ona s nami, nebola to žiadna celebrita.

12

Vyrobili ju síce ako rozkladaciu, aj sme pri jej kúpe mali zámer občas na nej niekoho z hostí prenocovať, no nikdy sa tak nestalo. Rozkladanie až tak komfortné nebolo a pre hostí sa našiel iný spôsob ako si u nás odpočinúť. „Stará dáma“ mala aj úložný priestor, ale doň sa spratali nanajvýš dve-tri plachty. A keď sa po troch rokoch poťahovina z eko-kože celkom rozpadla, prišiel čas rozlúčky. Prešli všetky sviatky, poodchádzala zimná várka hostí, nadišiel február a nás prešla pri pohľade na najväčší čalúnený kus obývačkového nábytku trpezlivosť. Priznávame, lúčenie bolestivé nebolo. Kým sme sa pustili do hľadania mladistvejšieho modelu, urobili sme revíziu toho, čo od sedačky očakávame. Zistili sme, že vôbec nemusí byť rozkladacia a ani mať úložnú zásuvku alebo iný odkladací priestor. Okrem toho, uprednostňujem české alebo slovenské značky.

3Chcela som takú naozaj našu sedačku 🙂 U nás doma sa nepočítalo so žiadnou talianskou, francúzskou či holandskou. Začalo hľadanie na internete. Ups, nájsť vysnenú sedačku bolo hľadanie ihly v kope sena. Napokon som sa dostala na vaše stránky. Zaujali ma, po pravde patria k tým najlepším a tak som na nich ostala. Padla mi do oka sedačka Cosmo. Ale bolo tu ale! Manželovi nebol po chuti tento model. Myslel si, že „područky“ sú pre náš priestor príliš široké. Keď sme vyberali z vašej ponuky, ukázalo sa, že prakticky všetky sedačky sú rozkladacie, s úložným priestorom, a keď boli bez týchto prídavkov, tak sa k nám rozmerovo nevošli. Napriek tomu som sa na vaše stránky vracala a jedného dňa som natrafila na akciovú ponuku Phase, v ktorej sa medzi inými objavil model Cosmo s poťahom vo vínovom odtieni. Vtedy nám už, po zbytočnom hľadaní na viacerých portáloch, bolo všetko jedno. Vínový-nevínový: kupuje sa! Lenže naša obývačka je ladená do béžova a doplniť ju kusom nábytku s takýmto vínovým poťahom by bola čistá vražda. Manžel mal už toho hľadania akurát dosť. Nechal sa presvedčiť, že Cosmo sedačka bude tá pravá, primerane pevná vrátane opierok, kompaktná ako sme chceli, so sedacou plochou vyhotovenou bez suchých zipsov. Len tie podrúčky nás trápili. Manžel nakoniec súhlasil, že dobre, že Cosmo, ale v béžovom odtieni a s textilným poťahom. No a keď sme sa už takto pekne dohodli, aj sme kúpili. Máme krásnu mandľovú Montanu :D.

A viete ako je manžel spokojný? Veľmi. Dokonca je priam nadšený.

Lenka Herboczková
5
 

Revolučné koberce, ktoré sa nedajú zašpiniť

Dizajnové koberce: Počuli ste už o kobercoch, ktoré odolajú nečistotám, nevsiaknu vodu, sú zdravotne nezávadné a naviac sa dajú prať v práčke?

Revolučné koberce, ktoré sa nedajú zašpiniť

Praktické rady pri výbere sedačky

Plánujete si kúpiť sedačku? Ako si vybrať sedačku? Príďte do predajne pripravení. Čo by ste mali vedieť...

Praktické rady pri výbere sedačky

Malé priestory – veľké možnosti

Vyťažte z malého bytu maximum Možno ste na nete zachytili experiment, ktorý vytvoril dizajnér, žijúci na ploche 40 metrov štvorcových. Ukázal, že nemožné sa stane možným,…

Malé priestory – veľké možnosti