Trendy z výstav 2016

Online svet nás pohlcuje. Technológia pokračuje vo vývoji, konzum narastá. Aj my ako originálna značka sedačiek na slovenskom a českom trhu napredujeme v dizajne, vývoji a tiež v službách. Svetové výstavy sú pre nás podporou a inšpiráciou zároveň. Nové trendy porovnávame a na slovenskom a českom trhu udávame vlastné.

Zo svetovej výstavy v nemeckom Kolíne nad Rýnom nás zaujíma každý rok hlavne sedací nábytok. Vzhľad jednotlivých stánkov sa túto sezónu niesol v duchu hesiel: Návrat do divočiny a Únik z online sveta. Hlavnými témami v interiérovom dizajne pre rok 2016 sa stali trendy s názvom: protect (v zmysle toho, čo je pre nás dobré), energise (zobraziť digitálne sny), nourish (vnímať dizajn zmyslami) a enrich (dizajn, ktorý útočí na všetky zmysly zároveň). Spojenie týchto štyroch hlavných trendov je obrazom požiadaviek aktuálnej spoločnosti.

Trend PROTECT predstavuje jednoduchý dizajn sedačiek v jemných pastelových odtieňoch s veľkými vankúšmi, ktorý nám v domácnosti navodzuje pocit definovaný slovami: jemnosť, pokoj, wellness, transparentnosť. Presne taká je aj naša sedačka MONTREAL.

montreal14Trend ENERGISE využíva moderné technológie, keď rafinovane spája digitálne prostredie s kontrastom domáceho pokoja a harmónie. Technológia prirodzene vstupuje do života zákazníka, jej spojenie s pohodlím a funkčnosťou sedačky nájdete v našej novinke MODENA.

09-1Trend NOURISH je definovaný stretom mesta s prírodou. Dôraz sa kladie najmä na prírodu, za ktorou nemusíme chodiť, pretože si ju vieme priniesť aj do našich domácností. Docielime to napríklad používaním prírodných materiálov a farieb, ktoré kopírujú poklady zeme ako v našej sedačke ATLANTA.

10Trend ENRICH útočí na celok. Doplnenie detailov a používanie veľkého množstva dekorácií je jeho charakteristický prejav. Výsledkom je dráma a bohatstvo v interiérovom dizajne. Pozrite si napríklad našu novinku sedačku IMOLA.

031-1V marci v roku 2016 sme boli opäť súčasťou slovenskej výstavy Nábytok a bývanie v meste Nitra. Po úspešnom týždni, počas ktorého sme predstavili naše novinky v Nitre, sme sa presunuli odprezentovať ich aj na výstavu For Furniture do Prahy. Neustále prichádzame na slovenský a český trh s novými sedačkami. Na výstavách Nábytok a bývanie v Nitre a For Furniture v Prahe ste mohli vidieť dva nové modely sedačiek Phase z dielne nášho dizajnéra Petra. Prvými novinkami v roku 2016 je technicky prepracovaná sedačka Modena a druhým modelom je úžitková sedačka Imola.

MODENA je zmyslom trendu ENERGISE

Dizajn sedačky Modena je navrhnutý pre súčasnú cieľovú skupinu, ktorá chce byť vždy a všade online. Implementovať trend technológie doby sa nám podarilo na vysokej úrovni. Spojili sme funkčnosť vo viacerých detailoch. Drevený stolík, ktorý je na prvý pohľad súčasťou bočnej časti, je možné využiť na prácu alebo odkladanie vecí, ktoré potrebujeme mať na blízku.

1Novinka 2016 – sedačka MODENA

IMOLA je stelesnením trendu ENRICH

Sedačka Imola je projektom dizajnu variabilnosti. Jej vysoké opierky s polohovacou a posuvnou funkciou zároveň vytvárajú takmer neobmedzenú flexibilnosť sedačky. Mohutný a čistý dizajn stelesňuje bohatstvo. Materiál, ktorý sme odprezentovali na modeli Imola na výstavách, je spojením kvalitného a efektného materiálu v luxusnej zlatej farbe.

2Novinka 2016 – sedačka IMOLA v novom materiály ARIA

Vystavovať v rôznych miestach je pre firmu inšpiratívne a povzbudzujúce. Porovnávame sa s medzinárodnými výstavami a hľadáme tie správne cesty, ako byť stále top značkou sedacieho nábytku na trhu. Zahraničné výstavy sú honosné a nastavené na iné cieľové skupiny, tie v Nitre a v Prahe spĺňajú kritéria pre náš domáci trh. Trendom vo výstavníctve v zahraničí je vytvárať uzavreté stánky, aby bol klient prenesený len do jedného priestoru. Naším cieľom na výstavách je ukázať sedačky z takmer každej strany, aby sme prezentáciou divákovi a nášmu budúcemu zákazníkovi ponúkli plnohodnotný pohľad.

Zároveň prezentujeme naše výborné materiály v rôznych kvalitách a predstavujeme ich na našich sedačkách a na doplnkových komponentoch. Inšpiráciu ponúkame aj v dekoráciách z dielne našej dizajnérky Mirky, ktoré sú na každej výstave neoddeliteľnou súčasťou našej prezentácie.

3Sedačka Lugano  s konferenčným stolíkom Ohio

4Sedačka Catania v decentnom materiály, vhodná aj pre domácich miláčikov a na príležitostné spanie

5Sedačka Ontarion v príjemne naturálne farbe 

Revolučné koberce, ktoré sa nedajú zašpiniť

Dizajnové koberce: Počuli ste už o kobercoch, ktoré odolajú nečistotám, nevsiaknu vodu, sú zdravotne nezávadné a naviac sa dajú prať v práčke?

Revolučné koberce, ktoré sa nedajú zašpiniť

Praktické rady pri výbere sedačky

Plánujete si kúpiť sedačku? Ako si vybrať sedačku? Príďte do predajne pripravení. Čo by ste mali vedieť...

Praktické rady pri výbere sedačky

Malé priestory – veľké možnosti

Vyťažte z malého bytu maximum Možno ste na nete zachytili experiment, ktorý vytvoril dizajnér, žijúci na ploche 40 metrov štvorcových. Ukázal, že nemožné sa stane možným,…

Malé priestory – veľké možnosti