Rozprávky pre najmenších

Na našich zákazníkoch nám veľmi záleží ale nielen na tých veľkých 🙂 Preto sme pre našich najmladších pripravili sadu najznámejších klasických slovenských rozprávok, ktoré poznáme všetci z nášho detstva. Obľúbené rozprávky narozprávala úspešná herečka Bibiana Ondrejková spolu s rovnakovo úspešným hercom Mariánom Labudom. Veríme, že si najmenší spríjemnia chvíle pri zaspávaní a Tí ostatní si spolu s nami zaspomínajú len nato najkrajšie z detstva.

Rozprávka o Perníkovej chalúpke
Kde bolo, tam bolo, boli raz dve deti, ktoré bývali s rodičmi na kraji hory. Braček sa volal Janko, sestrička Marienka. Mali sa veľmi radi a všade chodili spolu.

Raz Janíčko povie svojej mamičke:
„Mamička-mamička, pusti nás prosím do hory na jahody!“
Mamička nesúhlasí „Hora je veliká, stratíte sa. Akože vás v takej hore nájdem?“
„Neboj sa, mamička!“ vraví Janko. „Budeme len na krajíčku lesa!“
Nedali deti pokoja a nakoniec ich mama pustila…..

Rozprávka o červenej repe

Kde bolo tam bolo, bol raz jeden dedko. V jednej dedinke býval dedko. Mal krásnu veľkú záhradu, v ktorej pestoval zeleninu a chutné ovocie. Po dlhej a chladnej zime konečne prišla teplá jar. Vtáčiky spievali, zem voňala, slniečko svietilo. Dedko sa šiel nadýchať čerstvého vzduchu. Odrazu našiel vo svojom vačku malé semienko. Čo by to tak mohlo byť? Rozhodol sa teda, že zasadí malinké semienko, ktoré našiel vo vrecku nohavíc. Dedko urobil malú jamku do zeme a šup ho tam.

Len pekne rásť semienko maličké, šepkal mu dedko. Semienko krásne rástlo. Dedko ho každý deň polieval a okopával, ako len najlepšie vedel. Najprv pustilo korienok, potom z neho vyklíčili lístky. Dedko sa o neho poctivo staral. Čo len z teba bude?

Rozprávka o Červenej čiapočke a zlom vlkovi

 Kde bolo, tam bolo, bolo raz jedno malé dievčatko. A tomu dievčatku nik inak nepovedal, iba Červená čiapočka.Raz ju mama poslal za starou mamou ,do lesa, aby jej doniesla jedlo, lebo stará mam bola chorá.„Cestou sa mi nikde nezatúlaj,“ pripomína mama Červenej čiapočke, keď ju vyprevádzala z domu.

Ako si tak vykračuje Červená čiapočka po chodníčku, naraz jej len cestu skríži vlk.„Dobrý deň, dievčatko. Ako sa voláš a kamže si sa vybralo?“ pozdraví sa jej.„Dobrý deň, vĺčik. Volajú ma Červená čiapočka. Ako táto čiapka, ktorú nosím na hlave. Darovala mi ju moja stará mama. Teraz je chorá a jej nesiem obed,“ vysvetľuje Červená čiapočka vlkovi a ani len netuší, aký je vlk zlý.„To je od teba pekné, Červená čiapočka,“ pochváli ju vlk, no len na oko, aby sa nepovedalo. Už aj spriada v hlave svoje škaredé plány:

„A kde býva tvoja stará mama?“

Ďalšie rozprávky už čoskoro…