Premeniť obývačku pomôžu aj vankúšiky na sedačke

Každý obývací priestor potrebuje raz za čas zmenu, aj ten váš. Inšpirujte sa dizajnovými nápadmi našich klientov a zistíte, že to je jednoduchšie, ako ste si mysleli.

Tiež si pri pohľade na svoju obývačku hovoríte, že by potrebovala zmenu? Je to priestor, kde trávite snáď najviac času, keď ste doma, usádzate tam návštevy, trávite v ňom spoločné chvíle s rodinou. Vzhľad obývačky však skoro zovšednie. Ako ju ale zmeniť, ak práve nemáme finančné prostriedky na radikálnu premenu? Niekedy stačí naozaj málo: vymeniť závesy alebo zvoliť zaujímavý nábytkový solitér. Aký výsledok môžete dosiahnuť, uvidíte aj na fotografiách od našich klientov.

 

Výrazné závesy vyvážia farby v izbe

Spoločne so záclonami boli závesy ešte pred pár desaťročiami úplnou nevyhnutnosťou. Trochu sa na ne pozabudlo, keď prišli do módy rolety a žalúzie. Ale sú to práve závesy, ktoré dokážu jednoducho ozvláštniť a rozžiariť akýkoľvek priestor s oknom. Predovšetkým veľké miestnosti vďaka nim vyzerajú útulnejšie a prívetivejšie. Dokonca tlmí akustiku priestoru. Závesy sú dekoráciou, ktorú jednoducho zložíte alebo vymeníte, keď vás omrzí.

1

Na pruhovaných závesoch našich zákazníkov sa objavujú rovnaké farby ako vo zvyšku miestnosti. Interiér tak zjemnia a vyvážia. Zdroj: archív Sedačky Phase

 

Koberčeky a vankúšiky priestor zútulnia

Závesy nie sú jediným bytovým textilom, ktorý premení váš interiér. Aj pridaním vhodne zvolených vankúšikov alebo malého koberce získa miestnosť nový vzhľad. Teplý koberček poteší aj vaše chodidlá, ak nemáte podlahové kúrenie, a vankúše zas poslúžia ako opora bedier či hlavy, ak sa chcete pohodlne usadiť pred televíziou. Dávajte len pozor na to, aby zvolená farebnosť týchto doplnkov ladila so zvyškom interiéru tak, ako v obývačke našich zákazníkov. Jarnou zelenou krásne osviežili svetlý interiér.

2

Svetlý interiér, jasne zelená farba, to je pôsobivá kombinácia. Zdroj: archív Sedačky Phase

 

Tapetami zmeníte priestor na nepoznanie

Vracajú sa do módy! Tapetami sa už väčšinou nepokrývajú múry celej izby, ale skôr sa volia ako doplnok na jednu stenu alebo jej časť. Dodávajú priestoru rozmer a vhodne zvolený ornament aj farba môžu priestor opticky zväčšiť alebo, naopak, rozľahlú obývačku zútulniť. Tapety vyrobené modernými technológiami, napríklad vliesové, sú príjemné na dotyk a dokonca ich jednoducho nalepíte a vymeníte. Môžete si aj kúpiť alebo si necháte vyrobiť vlastnú fototapetu. Napríklad naši zákazníci sú evidentne milovníci prírody, ich stenu totiž zdobia obrie tulipány.

3

Tapeta dodá vašej obývačke iný rozmer. Zdroj: archív Sedačky Phase

 

Originálne kreslo poteší každého hosťa

Premýšľate nad výmenou sedačky, ale nemáte na novú peniaze? Ak vám stará sedacia súprava ešte dobre slúži, len sa vám prosto trochu opozerala, čo takto doplniť ju zaujímavým kreslom alebo dať nový vzhľad tomu starému? Novým látkovým poťahom či čalúnením urobíte aj zo starého ušiaka dizajnový kúsok. Nikde nie je napísané, že kreslo musí byť v rovnakej farbe a rovnakého typu ako gauč. Preto sme aj my rozšírili našu ponuku o dizajnové kreslá. Ak ešte doplníte starú sedačku vankúšikmi rovnakej farby, ako má nové alebo prerobené kreslo, celý interiér dokonale vyvážite, rovnako ako naši zákazníci na obrázku.

4

Stačí jedno výrazné kreslo a vankúšiky v rovnakej farbe a celý interiér je hneď veselší. Zdroj: archív Sedačky Phase

 

Aj nábytkový solitér zvýrazní interiér

Okrem výrazného kresla môžete byť originálni napríklad aj voľbou konferenčného stolíka. Ľudia naň často zabúdajú a dávajú prednosť funkcii pred dizajnom. Pritom je to kus nábytku, ktorého vzhľad môže interiér celého priestoru úplne znehodnotiť. Naši zákazníci si na konferenčnom stolíku dali záležať a výsledok je naozaj nádherný. Masívne drevo, z ktorého je vyrobený, pekne ladí s podlahou a ďalším dreveným nábytkom. Ide o nadčasový a napriek tomu originálny kus nábytku.

5

Konferenčný stolík z masívneho dreva si bude pamätať každý. Zdroj: archív Sedačky Phase

 

Váš Phase tím

 

Zdroj:

http://freshome.com/2012/10/11/10-clever-interior-design-tricks-to-transform-your-home/

Revolučné koberce, ktoré sa nedajú zašpiniť

Dizajnové koberce: Počuli ste už o kobercoch, ktoré odolajú nečistotám, nevsiaknu vodu, sú zdravotne nezávadné a naviac sa dajú prať v práčke?

Revolučné koberce, ktoré sa nedajú zašpiniť

Praktické rady pri výbere sedačky

Plánujete si kúpiť sedačku? Ako si vybrať sedačku? Príďte do predajne pripravení. Čo by ste mali vedieť...

Praktické rady pri výbere sedačky

Malé priestory – veľké možnosti

Vyťažte z malého bytu maximum Možno ste na nete zachytili experiment, ktorý vytvoril dizajnér, žijúci na ploche 40 metrov štvorcových. Ukázal, že nemožné sa stane možným,…

Malé priestory – veľké možnosti