Praktické rady pri výbere sedačky

Plánujete si kúpiť sedačku? Príďte do predajne pripravení. Čo by ste mali vedieť?

Pri výbere sedačky máte veľmi veľa možností. Môžete si nakombinovať ideálny koktejl z dostupných tvarov, veľkostí, farieb a kvality poťahov, materiálov nožičiek, rozťahovacieho mechanizmu, počtu sektorov či taburetiek. Existujú však určité limity, tým najväčším je veľkosť obývačky, no významnú rolu zohráva aj rozpočet. Prečítajte si nasledujúce praktické rady. Tie vám pomôžu s najčastejšími problémami a otázkami, ktoré trápia našich zákazníkov. Zároveň sú to aj kritériá, ktoré by ste mali zobrať do úvahy ešte predtým, ako si začnete vyberať.

 

Priestor, kde bude vaša budúca sedačka stáť, vám veľa napovie o možnostiach, ktoré máte pri výbere. Na obrázku je sedačka Lyon 

  1. Veľkosť obývačky

Zákazníci často netušia, akú veľkú sedačku vlastne chcú alebo koľko miesta majú k dispozícii. Ako zistíte, čo si môžete dovoliť? Jedným spôsobom môže byť okopírovanie rozmerov vašej starej sedacej súpravy, najmä pokiaľ sa nechystáte kompletne zrenovovať celú miestnosť so všetkým nábytkom či dramaticky zmeniť tvar sedačky.

Pred každou kúpou sedačiek či akéhokoľvek nábytku je dôležité premerať si celú miestnosť a nakresliť si plánik s pôdorysom miestnosti a rôznymi riešeniami rozmiestnenia skriniek, gauča, stolíkov, políc či televízora. Pomôckou pre vás môže byť aj obyčajný kartón. Vystrihnite si z neho väčšie štvorce, ktoré budú rozmerovo korešpondovať so sektormi vašej budúcej obývačky a poukladajte ich na zem do tvaru sedačky, ktorý by ste si chceli kúpiť. Zmestí sa? Výborne. Myslite však aj na ostatný nábytok a zbytočne rozmery sedacej súpravy nenaťahujte.

Ak máte malú obývačku, vhodné sú pre vás sedačky 3-2-1 alebo aj menšia rohová. Pokiaľ však máte väčšiu obývačku a chcete účelne využiť jej potenciál, môžete sa poobzerať aj po našich sedačkách U.

  1. Radiátory, elektrina či iné výčnelky v stenách

Umiestnenie sedačky by malo byť premyslené. Mali by ste myslieť najmä na dostatočnú vzdialenosť od radiátora alebo od krbu – v prípade radiátora by mala byť minimálne 40 centimetrov, od krbu by mala byť vzdialená ešte viac. V opačnom prípade by sa poťah mohol vplyvom tepla rýchlejšie opotrebovať.

Dôležité je tiež vedieť, kde máte zásuvky na elektrinu, aby ste dodatočne nemuseli do zadnej steny sedacej súpravy vysekať otvory alebo vymýšľať náhradné riešenie rozloženia nábytku.

Pri plánovaní vezmite do úvahy aj dostatočnú vzdialenosť od radiátora. Na obrázku je sedačka MONACO

  1. Farby, ktoré spolu ladia

Farba sedačky je pre mnohých zákazníkov dôležitejšia ako všetko ostatné. Mala by ladiť nielen k nábytku, ale napríklad aj k stenám. Pri kombinovaní vám môže pomôcť náš blog, v ktorom sme sa zamerali na to, ako zladiť sedačku s podlahou či ostatnými doplnkami v miestnosti.

Myslite na to, že sedačku budete používať dlhé roky. Naozaj chcete výraznú farbu? Pri výbere sa síce môžete riadiť aktuálnymi trendmi, no pokiaľ ste človek, ktorý často mení názory, zvoľte si skôr neutrálnejší poťah. Nemusí ísť pritom len o čiernu alebo béžovú. Nadčasová je tiež biela, krémová či decentné odtiene modrej, zelenej alebo červenej. Nepodceňujte ani výber nožičiek. Ich materiál a farba by mali ladiť k zvyšnému nábytku, najmä pokiaľ sú výrazné.

  1. Kvalita poťahu ovplyvňuje rozpočet

Vo Phase ponúkame viacero druhov poťahov v rôznych kvalitatívnych kategóriách od bežných až po exkluzívne. Chceli by ste látkovú alebo koženú sedačku? Výber poťahu dokáže výrazne ovplyvniť konečnú cenu sedacej súpravy. Kožené sedačky sú najdrahšie, látkové sedačky sú zase cenovo dostupnejšie.

Aké sú vaše kritériá pre voľbu poťahu? Môže to byť napríklad jednoduchá údržba, ľahké čistenie alebo vaše preferencie. Existujú totiž zákazníci, ktorí vyslovene túžia po koženej sedačke , kým ostatní by si kožu nikdy nevybrali. Pokiaľ vám ide o luxusný vzhľad, poobzerajte sa buď po koži, alebo niektorej z našich exkluzívnych textilných poťahov v najvyššej kvalite. Všetky naše látky okrem jednej (Florida) sú umývateľné, vyznačujú sa teda špeciálnymi vlastnosťami, vďaka ktorým je ich čistenie jednoduché.

Novinka SAVONA má elektrické ovládanie sedákov. Vďaka tomu si viete jednoducho prispôsobiť svoje sedenie. Zdroj: sedackyphase.sk

  1. Účel sedačky

Potrebujete sedačku len na sedenie alebo aj na spanie? Mnoho našich zákazníkov si žiada rozkladacie sedačky aj napriek tomu, že ich reálne nepotrebujú. Odporúčame ich najmä tým, ktorí majú malé byty a sedaciu súpravu kvôli limitovaným priestorom využívajú aj na spanie. Rozťahovacia sedačka je pre vás vhodná aj pokiaľ v domácnosti nemáte hosťovskú izbu a často u vás prespávajú návštevy.

Ak však sedaciu súpravu potrebujete vyslovene len na sedenie, prezrite si niektorú z našich noviniek. Napríklad sedačka SAVONA má elektrické polohovateľné sedáky, ktoré si môžete stlačením jedného tlačidla rozšíriť a znova vrátiť späť. Sedačka AVILA má zas polohovateľné záhlavníky.

Dôležité je tiež to, či potrebujete odolnú sedačku kvôli malým deťom alebo domácim zvieratkám. Vďaka našim moderným poťahovým umývateľným materiálom sa však v tomto ohľade nemusíte obmedzovať.

Zosumarizujte si tieto kritériá ešte predtým, ako nás navštívite. Pokiaľ by ste chceli zistiť dodatočné informácie, ktoré ste nenašli na našom webe, naše ochotné asistentky predaja vám rady zodpovedia akúkoľvek otázku.

Ing. Petronela Jesenáková
Ing. Petronela Jesenáková Marketing manager

Marketing je nikdy nekončiaci sa kolotoč nabalujúci sa stále nových aktivít, nápadov, riadenia procesov a to je práve to čo ma na ňom najviac baví a posúva vpred. Práca v Phase je pre mňa veľkou výzvou, kde môžem dať zo seba maximum.

Relax si užíva vo fitku a so svojou rodinou

Revolučné koberce, ktoré sa nedajú zašpiniť

Dizajnové koberce: Počuli ste už o kobercoch, ktoré odolajú nečistotám, nevsiaknu vodu, sú zdravotne nezávadné a naviac sa dajú prať v práčke?

Revolučné koberce, ktoré sa nedajú zašpiniť

Malé priestory – veľké možnosti

Vyťažte z malého bytu maximum Možno ste na nete zachytili experiment, ktorý vytvoril dizajnér, žijúci na ploche 40 metrov štvorcových. Ukázal, že nemožné sa stane možným,…

Malé priestory – veľké možnosti

Prečo je u nás nákup tou správnou voľbou?

Na vašej spokojnosti nám veľmi záleží! Neustále pracujeme na tom, aby sme Vám poskytli tie najodbornejšie informácie a služby. Presvedčte sa, že sedačka Phase je pre Vás tou správnou voľbou...

Prečo je u nás nákup tou správnou voľbou?
Ing. Petronela Jesenáková
Ing. Petronela Jesenáková