Poraďte si s malou obývačkou kreatívne!

Trápi vás malý obývací priestor? Stále v ňom o niečo zakopávate, alebo si zrovna lamete hlavu nad otázkou, ako ho zariadiť? Nenechajte sa odradiť! Aj malý priestor ponúka mnoho zaujímavých riešení a my vám prinášame niekoľko nápadov, ako ho „zväčšiť“ nielen opticky.

Nechajte si urobiť vstavanú skriňu na mieru

Ak máte atypický alebo malý priestor, nábytok na mieru nie je nikdy od veci. Ľudia k tomuto riešeniu siahajú čoraz častejšie. Nemusí byť ani drahé a výhodou je, že si ho môžete navrhnúť sami a nemusíte sa nechať zväzovať veľkosťami, ktoré sú dostupné v obchodoch. Ak si necháte napríklad vytvoriť na jednu voľnú stenu vstavanú skriňu, ktorá bude siahať až k stropu, získate tým veľa úložného priestoru.

Do skrine vyrobenej na mieru, môžete skryť takmer čokoľvek. Jednoducho tam skryjete aj váš osobný pracovný priestor. Zdroj: pinterest.com

Okrem kníh do vstavanej skrine môžete vložiť aj televíziu alebo si v nej nechať urobiť skryté pracovné miestečko, ktoré sa objavia až po otvorení či vyklopenie dvierok. Ak ešte zvolíte svetlé alebo dokonca biele prevedenie takého na mieru urobeného nábytku, malý obývací priestor sa tým zbytočne opticky nezmenší.

Premýšľajte nad rozkladací sedačkou

Ak máte malý byt, rozkladacia pohovka sa vám bude vždy hodiť. Plnohodnotné lôžko pre dve osoby môžete urobiť aj z dvojmiestneho gauča, ktorý pohodlne umiestnite i do malého priestoru.

22

Rozkladacia môže byť aj malá dvojmiestna sedačka. Ležanie sa rozkladá smerom dopredu rovnako ako na našej sedačke Boston. Zdroj: sedackyphase.sk

Nezabudnite na skryté úložné priestory

Niektoré sedacie súpravy majú dokonca skryté úložné priestory, a to nielen ony. Napríklad aj v niektorých taburetoch môžete nájsť dutý priestor, do ktorého pohodlne nahádzate všetky veci, ktoré nemajú svoje pevne dané miesto. Úložné priestory sa dajú vtesnať aj do často nevyužitého priestoru pod schodmi, ak bývate v dome či mezonetu.

Konferenčných stolčekov môže byť viac

Ľudia majú často pocit, že si musí dať pred sedačku poriadny konferenčný stolík, aby sa na neho vošlo všetko možné. Ale odkladacie miesto je možné vyriešiť aj inak. Môžete si kúpiť aj nižší konferenčný stolík či sadu menších ukladacích stolčekov, ktoré môžete posúvať v priestore podľa aktuálnej potreby.

33

Do malého obývacieho priestoru stačí dať menšie odkladacie stolčeky a premiestňovať ich v priestore podľa potreby. Zdroj: pinterest.com

Zamerajte sa na vysoké stropy

Máte malý priestor, ale vysoké stropy? Nezabudnite si s vysokými stenami pohrať a využiť ich pekne odhora nadol. Okrem toho, že na ne pohodlne môžete umiestniť nejaký na mieru urobený nábytok, ako je spomenuté vyššie, môžete je ozdobiť rôzne veľkými obrázkami a fotografiami až k stropu. Návštevník tak bude očarovaný ohromným priestorom nad sebou a nevšimne si, ako je obývačka v skutočnosti maličká.

Skrášlením vysokej steny odvediete pozornosť od skutočnej veľkosti obývacej miestnosti. Zdroj: pinterest.com

Upozornite na zaujímavý kúsok

Odviesť pozornosť od skutočnej veľkosti obývacej miestnosti môžete tiež tým, že si obývačku vybavíte nejakým zaujímavým alebo dokonca multifunkčným kúskom nábytku.

55

Tulivak 3Color Double je ideálnou náhradou klasickej sedačky do malého a neformálneho interiéru. Zdroj: sedackyphase.sk

Premýšľali ste niekedy nad sedacími vaky? Sú pekné, farebné, každého hneď na prvý pohľad zaujmú. Je dokonca možné ich využiť viacerými spôsobmi – na sedenie, na ležanie alebo niektoré aj ako stolík. Napríklad taký Tulivak 3Color Double možno využiť aj ako menšiu sedačku, na ktorú sa pohodlne zmestia dve osoby a skvele sa tak hodí ako náhrada sedacieho nábytku do neformálneho interiéru.

Prejdite si antikvariáty

Ak chcete nájsť zaujímavý kúsok do vášho interiéru, ktorý by bol priestorovo nenáročný, skúste si prejsť aj antikvariáty. Internetový magazín Houzz.com upozorňuje na to, že v minulosti bol nábytok koncipovaný na menšie priestory a ľahšie by sa tak mohol vojsť do vašej malej obývačky. Moderný interiér tak môžete doplniť starožitným stolčekom kresielkom či taburetkou.

Váš Phase tím

Zdroje:

http://www.houzz.com/ideabooks/29346160/list/how-to-design-and-lay-out-a-small-living-room

Revolučné koberce, ktoré sa nedajú zašpiniť

Dizajnové koberce: Počuli ste už o kobercoch, ktoré odolajú nečistotám, nevsiaknu vodu, sú zdravotne nezávadné a naviac sa dajú prať v práčke?

Revolučné koberce, ktoré sa nedajú zašpiniť

Praktické rady pri výbere sedačky

Plánujete si kúpiť sedačku? Ako si vybrať sedačku? Príďte do predajne pripravení. Čo by ste mali vedieť...

Praktické rady pri výbere sedačky

Malé priestory – veľké možnosti

Vyťažte z malého bytu maximum Možno ste na nete zachytili experiment, ktorý vytvoril dizajnér, žijúci na ploche 40 metrov štvorcových. Ukázal, že nemožné sa stane možným,…

Malé priestory – veľké možnosti