Osvojte si zásady správnej starostlivosti o koženú sedačku

Investícia do koženej sedačky sa svojmu majiteľovi vráti v podobe elegancie, luxusu a dlhej životnosti.
To, ako dlho dokáže kožená sedačka slúžiť bez zmeny svojho vzhľadu a funkčných vlastností, je podmienené najmä správnou starostlivosťou, čistením, pravidelným ošetrovaním a jemným zaobchádzaním. Prinášame vám pár jednoduchých zásad, ktoré vám uľahčia život a predĺžia radosť z novej a krásne vyzerajúcej koženej sedačky.

01

Nielen sedačku Ontario, ale takmer všetky naše výrobky si môžte zaobstarať aj v kvalitnej hovädzej koži, ktorá odoláva času. Zdroj: sedackyphase.sk

 

Starostlivosť o kožu nie je žiadna veda. Stačí len chápať, že ide o prírodný materiál, ktorý sa správa úplne inak ako syntetika. Vďaka svojim vlastnostiam „dokáže dýchať“, nevpíja do seba pot a nezachytávajú sa na nej pele, prach a roztoče. Koža je prirodzene vráskavá, vďaka čomu je aj každý výrobok unikátnym a jedinečným kusom nábytku.

 

Ďalej od tepla!

Aby ste čo najdlhšie zachovali prirodzenú krásu koženej sedačky, je dôležité, aby ste si jej umiestnenie premysleli ešte predtým, ako si ju dáte vyrobiť. Stáť by mala totiž najmenej 30-50 cm od zdroja tepla (krb, radiátor, ohrievač) a tiež treba myslieť na to, že jej neprospieva priame slnečné žiarenie. Vysoká intenzita svetla dokáže spôsobiť farebné zmeny, čo môže v konečnom dôsledku veľmi rýchlo znížiť jej estetickú hodnotu.

02

Aj naši zákazníci vedia, kam je najvhodnejšie umiestniť koženú sedačku. Zdroj: archív Sedačky PHASE

 

Impregnujte

Impregnácia novej sedačky je rovnako dôležitá ako pri akomkoľvek inom koženom výrobku. Vďaka tomu ju nielen ošetríte a postaráte sa, aby bola vláčna, ale tiež zabránite prípadným budúcim škodám. Čistenie náročnejších škvŕn od pier alebo fixiek je totiž omnoho účinnejšie na ošetrenom povrchu. Odporúča sa impregnáciu opakovať raz mesačne alebo zakaždým, keď sa povrch sedačky navlhčí, no postačí aj kvalitná starostlivosť raz alebo dvakrát do roka. Vyhýbajte sa však výrobkom na topánky!
Na impregnáciu koženej sedačky by ste mali používať jedine prostriedky na kožu, najlepšie priamo od výrobcu. Len tak budete mať garanciu, že konkrétny produkt je 100% vhodný presne na vašu sedačku. Na správnu starostlivosť dbáme aj my, preto v každej predajni ponúkame špeciálne vyvinuté výrobky, ktoré pomáhajú predlžovať krásu všetkých našich sedačiek. Vždy pred použitím nového typu prostriedku by ste mali vyskúšať jeho reakciu na malom kúsku sedačky, ktorý nie je bežne vidieť, aby ste predišli nenávratným škodám. Istota je istota.

03

Kožená sedačka dodá každému priestoru eleganciu a vďaka správnej starostlivosti ostane dlho krásna. Zdroj: archív Sedačky PHASE

 

Pozor na oblečenie, ktoré púšťa farbu a na novinový atrament

Koža ako prírodný materiál má okrem vysokej odolnosti schopnosť ľahko reagovať s rôznymi farbivami. Obzvlášť opatrní by ste mali byť pri nekvalitných rifliach, ich farbivo sa totiž dokáže naviazať na pigmenty koženej sedačky a nenávratne ju poškvrniť. Rovnaké je to aj pri novinovom atramente, preto by ste nikdy nemali nechať akýkoľvek výtlačok položený na sedačke – písmená z papiera by sa totiž ľahko mohli premiestniť na kožu. Tomuto nežiadúcemu javu sa výrobcovia snažia predchádzať neustálym vylepšovaním výrobných procesov a upravovaním vlastností kože, no opatrnosti nikdy nie je dosť.

 

So škvrnami zatočte hneď a zároveň jemne

V každej domácnosti sa z času na čas stane nehoda v podobe škvŕn. Či už ide o malé deti, domácich miláčikov alebo len chvíľkovú nepozornosť, stopy na koženej sedačke je potrebné vyčistiť hneď. Zabránite tak ich vpíjaniu do kože a ušetríte peniaze, ktoré by ste za čistenie museli zaplatiť profesionálnej firme.

 

Dôležité je nepoužívať bežné čistiace prostriedky, ktoré môžu povrch sedačky poškodiť, a tiež na škvrny nevyvíjať veľký tlak. Ošetrovanie sedačky musí byť jemné a šetrné. Vzniknutú škvrnu najprv vysajte utierkou, navlhčite čistou vodou alebo špeciálnym prípravkom na vodnej báze a znova vysajte. Vďaka impregnácii by malo byť čistenie jednoduché a rýchle. Pri bežnom upratovaní stačí koženú sedačku pravidelne vysávať a utierať vlhčenou utierkou, pričom na tento účel úplne vyhovuje čistá voda a bavlnená látka alebo jemné detské obrúsky.

 

Váš PHASE tím

Revolučné koberce, ktoré sa nedajú zašpiniť

Dizajnové koberce: Počuli ste už o kobercoch, ktoré odolajú nečistotám, nevsiaknu vodu, sú zdravotne nezávadné a naviac sa dajú prať v práčke?

Revolučné koberce, ktoré sa nedajú zašpiniť

Praktické rady pri výbere sedačky

Plánujete si kúpiť sedačku? Ako si vybrať sedačku? Príďte do predajne pripravení. Čo by ste mali vedieť...

Praktické rady pri výbere sedačky

Malé priestory – veľké možnosti

Vyťažte z malého bytu maximum Možno ste na nete zachytili experiment, ktorý vytvoril dizajnér, žijúci na ploche 40 metrov štvorcových. Ukázal, že nemožné sa stane možným,…

Malé priestory – veľké možnosti