Kožená alebo látková sedačka?

Ak idete kupovať novú sedaciu súpravu, určite sa ocitnete pred otázkou či kúpiť koženú alebo látkovú sedačku. Oba varianty majú svoje výhody i nevýhody. Koľko ľudí, toľko názorov.

Kožená sedačka

Mnoho ľudí má pocit, že v zime im na tejto koženej sedačke bude zima a v lete sa na ňu budú lepiť. Oba tieto problémy môžu byť pravda ak ide o nekvalitnú kožu alebo koženku. Kvalitná prvá koža dýcha a tým vám prináša mnoho výhod.

Nemusíte si robiť starosti ani keď máte malé deti. Sedačku často oblejú, pokreslia alebo ušpinia. No v prípade kože všetko jednoducho vyčistíte a vaša kožená sedačka vyzerá opäť ako nová. Ďalšou výhodou je fakt, že na sedačke sa nedrží toľko prachu a ani psie či mačacie chlpy tak nie sú žiadny problém. Roztoče sa v nej tiež tak jednoducho neusídlia.

 

Nevýhodou môže byť fakt, že kožená sedacia súprava sa môže pomerne jednoducho mechanicky poškodiť – poškriabať alebo rozrezať. A jej oprava je v tomto prípade náročnejšia ako pri látkovej sedačke. Pri kúpe kvalitnej koženej sedačky musíte taktiež počítať s vyššou cenou, ktorá sa však odrazí aj v jej dlhšej životnosti.

Látková sedačka

Látkové sedačky ponúkajú nespočetné množstvo materiálov a farieb. Pôsobia pohodlne a luxusne. A s ich údržbou to tiež nie je až také tragické, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. V tejto dobe sú látky naozaj kvalitné a vyznačujú sa veľkou odolnosťou. Čoraz častejšie sa začínajú používať poťahové látky s nešpinivou úpravou. Tie umožňujú odstrániť bežné zašpinenie a odpudzujú tekutiny.

Výhodou látkových sedacích súprav je najmä variabilita farieb a kvalita povrchových látok. Môžete si vybrať presne to, čo sa vám páči a hodí do interiéru. Sú veľmi pohodlné a na dotyk príjemné. Životnosť látkovej sedačky závisí od kvality poťahového materiálu, no určite sa nemusíte báť, že by vám vydržala krátko a zničila sa. Existujú aj sedačky so snímateľným poťahom, ktorý viete jednoducho oprať priamo v práčke a sedačka vyzerá opäť ako nová.

Za nevýhodu látkových sedačiek by sme mohli považovať usadzovanie prachu, zvieracích chlpov a dobré prostredie pre roztoče. Ak ju však pravidelne vysávate, nemáte žiadny problém. Sedačku môžete taktiež raz za rok či dva vytepovať a bude ako zo škatuľky.

 

Nech sa už rozhodnete akokoľvek, tak myslite na to, že investujete do sedačky na niekoľko rokov. Vaše rozhodnutie si dobre premyslite a vyberte si druh sedačky, ktorý bude najviac vyhovovať vám a vašej rodine.

Obrázky: www.housetohome.co.uk

Revolučné koberce, ktoré sa nedajú zašpiniť

Dizajnové koberce: Počuli ste už o kobercoch, ktoré odolajú nečistotám, nevsiaknu vodu, sú zdravotne nezávadné a naviac sa dajú prať v práčke?

Revolučné koberce, ktoré sa nedajú zašpiniť

Praktické rady pri výbere sedačky

Plánujete si kúpiť sedačku? Ako si vybrať sedačku? Príďte do predajne pripravení. Čo by ste mali vedieť...

Praktické rady pri výbere sedačky

Malé priestory – veľké možnosti

Vyťažte z malého bytu maximum Možno ste na nete zachytili experiment, ktorý vytvoril dizajnér, žijúci na ploche 40 metrov štvorcových. Ukázal, že nemožné sa stane možným,…

Malé priestory – veľké možnosti