Komfort podľa Pavla Cejnara

O domácej pohode sme hovorili s moderátorom televíznej relácie „Jak se staví sen“.

Posteľ  alebo  sedačka?
Podľa toho na čo. Ku kvalitnému a každodennému spánku potrebujem regulérnu posteľ. Domáci odpočinok si však žiada svoje: na vylihovanie alebo sledovanie telky je nenahraditeľná poriadna sedačka, z ktorej si možno príležitostne urobiť aj posteľ, takže na 85% sedačka 🙂

Keď sedačka, tak kde?
Sedačka by sa mala stať dominantou obývacej zóny. Ale ja osobne som chcel mať sedačku, nejakú menšiu, v detskej izbe. Ak k bývaniu patrí záhrada, tak by mala byť sedačka aj tam. Vo svojom dome, ktorý si práve budujem, budem mať sedačku aj v pracovni. Keď za mnou príde potencionálny klient, tak sa musí u mňa cítiť „ako doma“.

Pohovka, gauč, šezlong, sedačka. Akokoľvek to nazveme, ide o komfort.  Akú máte predstavu vysneného komfortu vo vlastnej domácnosti?
Každý má iné predstavy a tak si aj pod pojmom komfort predstavuje niečo iné. Keď robím tzv. „Kopr“ (kontrolná projekcia) svojich televíznych relácií, potrebujem pokoj a pohodu a tie mi moja sedačka Phase na 100% zaistí. Nezáleží na tom, či v obývačke pozeráte televízny seriál alebo len tak sedíte doma s priateľmi, prípadne konáte iné veci v sede či poloľahu, potrebujete aby ste danú polohu zaujali v čo najväčšom komforte.

_MG_8729Aká sedačka sa Vám vybaví  v predstavách, keď  si spomeniete na detstvo?
Pretože som s rodičmi býval v malom byte, tak si na moju rozkladaciu pohovku pamätám dosť dobre. V noci mi bola posteľou a cez deň sedačkou. Bola drevená a na drevenej kostre naznačovali komfort len čalúnené vankúše. Doteraz ju má môj otec na chate ako raritu. Ono predtým sedačky boli predsa len o niečom inom ako teraz.

Ako, podľa Vás, bude vyzerať sedačka-pohovka budúcnosti?
Mám rád jednoduché veci, takže by som možno menil tvar podľa budúcich trendov a podľa ponuky si vybral z materiálov, ktorým technológie budúcnosti vylepšujú nielen vzhľad ale aj úžitkové vlastnosti. No možno by niekto chcel mať v sedačke zabudovanú nejakú techniku, masážne hlavice, malý príručný bar, elegantne zakamuflovaný výsuvný stolík…

Zavrite oči, uvoľnite sa. Rátajte ovečky, snívajte, Ste na zelenej lúke, nebo nad vami, žena Vašich snov vedľa Vás.  Z neba Vám pošlú krásne čalúnené ležadlo-sedačku-pohovku. Aký má odtieň, farbu, čím je čalúnená, na akom podnoží stojí, aký má tvar? Ako príbeh pokračuje?
Vidím veľkú sedačku v tvare písmena U, farba sa mi nedá presne špecifikovať, ale iste pôjde o niektorý z neutrálnych odtieňov, určite nie krikľavé farby, materiál už len pohladiť, vysnená žena prichádza celá rozžiarená, sadá si vedľa mňa a jej dotyk s mojou sedačkou ju privádza do ešte väčšej eufórie. Pripadám si ako na vrchole sveta. V krbe praská drevo, za oknami poletujú snehové vločky, žena si odkladá vrchné ošatenie, pretože sa chce stále viac a viac dotýkať mojej sedačky a mňa. Paráda. Nalievam do pohárov červené víno s výbornou izbovou teplotou. Beriem nápoje k nám do sedačky a odrazu žena vykríkne: „Preboha nerozlej to!!!!!! Neznič túto božskú sedačku!“ Vyrovnane odpoviem: „Moje sedačka Phase má tak kvalitný poťah, že ani vyliate červené víno ju nezdolá.“ Potom sa už dejú intímne chvíľky, kde mi žena snov ukáže 8. div sveta a zem sa niekoľkokrát zachveje 🙂

Niekde sa o Vás písalo, že uprednostňujete ženy „hubené a dlouhonohé“. Platí to aj o sedačkách?

Nie, nie!  Sedačka musí byť obrovská a masívna, aby sa na nej dalo práve s tými hubenými a dlhonohými poriadne vyvádzať.

_MG_8641Pán Cejnar,  máte pocit, že interiérový dizajn môže priniesť ešte niečo nové pre „bežného“ našinca?
Nepochybne. Dizajn sa vyvíja rovnako ako bežný človek. V každej životnej etape sa nám páči niečo iné. Myslím, že je to podobné ako s jedlom. V detstve, puberte, rannej mladosti nám naozaj chutí čosi iné ako v zrelej dospelosti, aj nároky na pohodlný a pritom pozerateľný nábytok sa nám menia.

Aký štýl bývania je Vám najbližší?
Mám rád už spomínanú jednoduchosť. U mňa to platí rovnako v práci ako aj doma, alebo hoci aj v športe – v jednoduchosti je sila!

Od akého  kusa nábytku začnete zariaďovať svoj domov?
Každá miestnosť by sa mala zariaďovať od svojej dominanty. V obývacej izbe to určite bude sedačka.

Aké sú Vaše prvé kroky po príchode domov? Najprv do chladničky, k počítaču alebo sa rovno zrútite na sedačku?
Každý príchod je iný, ale vždy si najprv umyjem ruky. Potom nasleduje buď jedlo, maily alebo upratovanie, vždy však končím na sedačke. Aj keď v noci prídem z diskotéky alebo inej akcie, tak si na sedačku aspoň na chvíľu sadnem a nasávam domácu pohodu, dá sa povedať, že sa aklimatizujem.

Budete v krátkej dobe meniť starú sedačku za novú?
Už mám v svojom byte novú Cometku Phase a tú určite meniť nebudem. Pri Pardubiciach pomaly ale isto dostavujem môj vysnený dom a už viem, že hneď z jari si doň zadovážim novú sedačku. Bude čo najväčšia a umiestnim ju do obývacej izby, ďalšiu do pracovne a ešte jednu rozkladaciu do hosťovskej izby.

Ako Ste sa dostali k typu relácie „Jak se staví sen“ ?
Moderovanie „Jak se staví sen“ bola náhoda. Jednoducho som dostal ponuku a šiel som do toho. Predtým som už roky vysielal v rádiu, pracoval na iných televíznych reláciách. Pravdou je, že najprv som si dobre rozmyslel, či takýto typ programu je práve pre mňa. Nakoniec som sa v tom našiel, mám moderovanie tejto relácie rád, rád spolu s tímom objavujem pre divákov originálny spôsob bývania, dobré nábytkové kusy akými sú napríklad sedačky Phase, čo najlepšie riešenia dispozície obytného priestoru 🙂

Keď si zariaďujete svoj nový domov, voláte interiérového dizajnéra alebo sa spoliehate na svoje viacročné „napozerané“ skúsenosti z Vami moderovanej relácie „Jak se staví sen“?
V súčasnosti si staviam svoj vysnený „baráčik“ a musím povedať, že bez architekta, dizajnéra by to nešlo. Obdivujem prácu pána architekta Davida Macháča, tak moja voľba bola jasná. Možno povedať, že sa vždy zamilujem do prvého Davidovho nápadu. Jednoducho máme rovnaký štýl a ja by som to určite sám takto nevymyslel. Ako by David moderoval  našu reláciu, tak by som asi ja zariadil svoje bývanie. Nie je nad to, keď každý odborník robí to svoje.

Revolučné koberce, ktoré sa nedajú zašpiniť

Dizajnové koberce: Počuli ste už o kobercoch, ktoré odolajú nečistotám, nevsiaknu vodu, sú zdravotne nezávadné a naviac sa dajú prať v práčke?

Revolučné koberce, ktoré sa nedajú zašpiniť

Praktické rady pri výbere sedačky

Plánujete si kúpiť sedačku? Ako si vybrať sedačku? Príďte do predajne pripravení. Čo by ste mali vedieť...

Praktické rady pri výbere sedačky

Malé priestory – veľké možnosti

Vyťažte z malého bytu maximum Možno ste na nete zachytili experiment, ktorý vytvoril dizajnér, žijúci na ploche 40 metrov štvorcových. Ukázal, že nemožné sa stane možným,…

Malé priestory – veľké možnosti