Je kožená sedačka prestíž?

V dnešnej dobe už ani nie. Z odhadov vyplýva, že veľmi veľa výrobcov na Slovensku a Čechách predáva kožené sedačky z tej najnekvalitnejšej kože. Ako je to možné? Ako odlíšiť kvalitnú kožu na sedačke od menej kvalitnej? Čítajte ďalej a dozviete sa.

 

Jeden z Top predajcov na Slovensku a v Čechách, spoločnosť PHASE sedačky, Vám poradí, čo je dôležité vedieť pri kúpe koženej sedačky. Začneme ale najskôr s niektorými chúlostivými informáciami.

Prečo predajcovia predávajú nekvalitné kožené sedačky?

Je to jednoduché. Kvôli cene. Tým, že zákazníci tlačia predajcov do nižších cien, predajcovia a výrobcovia sú nútení nakupovať tu najlacnejšiu kožu na trhu s kožou. Potom z nej vyrábajú lacné kožené sedačky. To isté začali robiť aj predajcovia a výrobcovia luxusných kožených sedačiek. Získajú tak veľký zárobok a zákazník kúpi skoro tú istú kvalitu kože, ako v diskontných predajniach s nábytkom.

Odkiaľ pochádza táto nekvalitná koža?

Nekvalitná a najlacnejšia koža pochádza z fariem, kde chov dobytka a spracovanie nemá absolútne žiadnu kultúru. Z fariem, kde sú zvieratá chované v tých najhorších podmienkach. Na týchto farmách nastáva najväčší problém po smrti zvieraťa. Nekvalitná príprava pred spracovaním spôsobuje premnoženie parazitov, ktorí sa živia po smrti zvieraťa spodnou vrstvou kože, vytvárajú tam početné chodbičky a taká koža je na povrchu veľmi tenká, stráca pružnosť a dochádza k pretrhnutiu, alebo k rýchlemu opotrebeniu. To však voľným okom nespozorujete. Zistíte to až po nejakom čase užívania. A práve z týchto fariem a výrob nakupuje väčšina výrobcov najlacnejšiu kožu.

Ako teda zistiť tú správnu kvalitu kože?

Zistiť správnu kvalitu je ťažké, ak nie ste odborníkom. Opýtať sa však môžete predajcu na to, či koža ktorú ponúka je tzv. Semianilinová. To je koža, ktorá sa radí do kategórie Exclusive. Je kvalitne spracovaná, má ochrannú vrstvu, ktorá chráni proti poškriabaniu a zafarbeniu od oblečenia. Je to veľmi silná koža, avšak veľmi jemná na dotyk a dostatočne pružná.

Ďalším a jednoduchším spôsobom ako zistiť tú správnu kvalitu kože je jej záruka, ktorú poskytuje výrobca. Ak je koža naozaj kvalitná, nebude problém, aby Vám predajca poskytol dlhšiu záruku ako 2 roky.

Kde získate záruku až 5 rokov?

Spoločnosť PHASE sedačky má presne takúto kožu v ponuke. Nazýva sa Manhattan, je to tzv. Semianilinová koža so širšou hrúbkou 1,3-1,5 mm. PHASE sedačky na túto kožu poskytujú ZÁRUKU až 5 rokov. Ako dôkaz kvality celého výrobku, Phase poskytuje 4 roky záruky aj na ostatné časti sedačky, ako je kostra, mechanizmy, sedenie.

 

Ak chcete túto kožu vidieť a ohmatať si ju, navštívte ktorúkoľvek predajňu PHASE sedačky. Predajne nájdete vo všetkých krajský mestách.