Inšpirujte sa nemeckými trendmi v bývaní

Myslíte si, že vaše bývanie je “in” a drží sa najnovších trendov? Radšej si to overte! Prinášame vám tipy z tohtoročnej výstavy nábytku imm v Kolíne nad Rýnom.

1. Pohodlie nadovšetko
Hlavným heslom veľtrhu sa stala útulnosť. Hranaté sedačky nahrádzajú zaoblené rohy a interiér je celkovo “domáckejší”, čomu pomáhajú aj použité doplnky. Vankúše, podušky a deky najrôznejších farieb a dizajnov vytvárajú svojské, pohodlné bývanie. Čisté línie sú zmäkkčené ručne vyrobenými doplnkami, v móde je prešívanie a kombinácia rozličných materiálov. Cieľom usporiadania prvkov v interiéri je vytvoriť príjemný, zabývaný dojem, ktorého základom je kvalitná sedacia súprava.

IMG_1019 IMG_1034 IMG_1037

2. Príjemné materiály
V duchu útulného interiéru sa nesú aj materiály použité pri doplnkoch, podlahe či jednotlivých kusoch nábytku. Trendom sú prírodné materiály, najmä vlna a drevo. Práve vďaka nim nadobudne vaše obydlie nádych pohodlia a komfortu. Obľube sa však stále teší aj kov, najmä zlato a meď.

3. Čierna je in, pastelové farby tiež
Farba nábytku sa už dávno neobmedzuje iba na prirodzenú farbu dreva. In je momentálne nadčasová čierna, samozrejme s mierou. Odejte doň jeden výrazný prvok, napríklad sedačku či jednu zo stien a doplnky laďte do pestrých pastelových farieb. Hitom je oranžová, ružová, nebeská modrá alebo žltá. Zaujme tiež kombinácia čiernej a “nečiernej” farby priamo v jednom vzore. Ak je čierna predsa len pre vás príliš temná, rovnako dobre budú vyzerať i odtiene šedej.

IMG_0983 IMG_0996 IMG_1036

4. Miesto pre pracovňu
Faktom je, že v rýchlom tempe dneška sa nie vždy sa darí oddeľovať prácu a súkromie. Preto je potrebné si v domácnosti vytvoriť “kútik” pre prácu či štúdium, v ktorom sa budete dobre cítiť a ktorý aj vizuálne zapadne do zvyšku interiéru. Masívne drevené stoly s kopou zásuviek a odkladacieho priestoru sú už dávno out. Dnes na prácu stačí notebook, praktickým moderným riešením sú preto ergonomické stoly a stoličky, ktoré sa prispôsobia vašej výške či polohe. Pri práci sa budete určite lepšie cítiť a váš chrbát nebude trpieť.

5. Inteligentný domov budúcnosti
Okrem pohodlia je dôležitým prvkom moderného bývania podľa tohtoročných nemeckých trendov aj praktickosť. Už aj na Slovensku poznáme ideu inteligentného bývania, i keď ešte nebýva vo veľkom aplikovaná do praxe. Realitou je však napríklad centrálne riadenie osvetľovania či ventilácie, kamerový systém s alarmom alebo optimalizácia svetelných či teplotných podmienok pred spaním. Systém inteligentného bývania sa skrátka hlási o slovo čoraz viac.

IMG_1186 IMG_1170 IMG_1061

Signály z Nemecka sú jasné – v interiéri je dôraz kladený nielen na kvalitné sedacie súpravy a nábytok, ale najmä na pohodlie a útulnosť s originálnymi farebnými doplnkami. Zabudnite na čistý štýl, v móde sú deky, vankúše, ozdoby. V každom prípade však platí, že pred všetkými trendmi sveta by ste mali uprednostňovať vaše vlastné subjektívne predstavy a možnosti. Vo svojom príbytku sa budete cítiť “ako doma” len vtedy, keď bude odrážať váš vkus, životný štýl a náladu.

Revolučné koberce, ktoré sa nedajú zašpiniť

Dizajnové koberce: Počuli ste už o kobercoch, ktoré odolajú nečistotám, nevsiaknu vodu, sú zdravotne nezávadné a naviac sa dajú prať v práčke?

Revolučné koberce, ktoré sa nedajú zašpiniť

Praktické rady pri výbere sedačky

Plánujete si kúpiť sedačku? Ako si vybrať sedačku? Príďte do predajne pripravení. Čo by ste mali vedieť...

Praktické rady pri výbere sedačky

Malé priestory – veľké možnosti

Vyťažte z malého bytu maximum Možno ste na nete zachytili experiment, ktorý vytvoril dizajnér, žijúci na ploche 40 metrov štvorcových. Ukázal, že nemožné sa stane možným,…

Malé priestory – veľké možnosti