Farebné trendy na rok 2016. Svetlé sedačky budú hrať prím.

Nasledujúcu sezónu bude interiérový dizajn v znamení bielych odtieňov a jemných kontrastov.

S blížiacim sa príchodom nového roka si ľudia často dávajú záväzky, že schudnú, zbavia sa zlozvykov, nájdu si novú prácu alebo jednoducho zmenia celý svoj život. Čo tak naštartovať zmenu tým, že zosvetlíte a rozjasníte váš domov? Farbou roka 2016 bude totiž biela! Prehľadali sme náš archív a sme radi, že aj naši zákazníci sa už teraz riadia farebnými trendmi blízkej budúcnosti. A aké to budú?

Vrstvenie odtieňov bielej farby

Ak chcete byť trendy, nemusíte nad interiérom a farebnými kontrastmi veľmi premýšľať. Stačí, keď budete kombinovať bielu s ďalšími jemnými svetlými odtieňmi. Biela krásne rozptýli slnečné lúče v izbe a vy budete mať pocit, že aj v obývacom priestore s malými oknami je dostatok svetla. Dosiahnete nenápadné kontrasty a nežnú krásu tak, ako vidíte na fotografii od našich zákazníkov. K romantickému interiéru si zaobstarali svetlú sedačku do U.

monaco15

Naši zákazníci sa nebáli kombinovať viac svetlých odtieňov. Slnečné lúče sa na nich krásne rozptýlia. zdroj: archív Sedačky Phase

 

Jasne ohraničené línie

Nie každý sa uspokojí s nežným svetlým interiérom. Milovníci väčšieho vzrušenia môžu jasne vymedziť hranice bielej farby tmavými líniami. Skvelým kontrastom k bielej sú napríklad aj kovové prvky. Náš zákazník vymedzil priestor bielej sedacej súpravy Monaco čiernymi doplnkami a kontrastnými obrazmi na stene.

monaco31

Aj nenápadné čierne doplnky dokážu zvýrazniť svetlé farby. zdroj: archív Sedačky Phase

 

Svetlé steny s rustikálnymi prvkami

Bielou farbou nič nepokazíte ani na stenách, zvlášť ak máte v miestnosti napríklad drevené trámy alebo rustikálne nábytkové solitéry. Striedanie najrôznejších textúr oživí určite aj váš domov tak, ako v obývačke našich zákazníkov, ktorí zvolili bielu stenu a rohovú sedačku rovnakej farby. Svetlé odtiene zjemňujú drevené trámy a okrúhly starožitný stolík.

poh2

Biele steny a sedačku skvele dopĺňajú drevené prvky v obývačke nášho zákazníka. zdroj: archív Sedačky Phase.

 

Farby – životobudiče

Chýba vám ráno energia? Skúste si svetlú obývačku doplniť výraznejšou farbou. Ale zase nie veľmi intenzívnou, aby stále prevládala biela farba, ktorá všetky odtiene v izbe zjednotí. Náš zákazník sa nebál svetlú vytapetovanú stenu a bielu rohovú sedačku skombinovať s jemnými tyrkysovými doplnkami. Takáto svetlá kombinácia ho určite motivuje k aktivite hneď ráno.

DSCN6918

Výrazná farba v rozumnom množstve bielu pekne doplní a pritom neprekryje. zdroj: archív Sedačky Phase

 

Váš PHASE tím

 

zdroj: http://www.benjaminmoore.com/en-us/for-your-home/benjamin-moore-color-trends-2016

Revolučné koberce, ktoré sa nedajú zašpiniť

Dizajnové koberce: Počuli ste už o kobercoch, ktoré odolajú nečistotám, nevsiaknu vodu, sú zdravotne nezávadné a naviac sa dajú prať v práčke?

Revolučné koberce, ktoré sa nedajú zašpiniť

Praktické rady pri výbere sedačky

Plánujete si kúpiť sedačku? Ako si vybrať sedačku? Príďte do predajne pripravení. Čo by ste mali vedieť...

Praktické rady pri výbere sedačky

Malé priestory – veľké možnosti

Vyťažte z malého bytu maximum Možno ste na nete zachytili experiment, ktorý vytvoril dizajnér, žijúci na ploche 40 metrov štvorcových. Ukázal, že nemožné sa stane možným,…

Malé priestory – veľké možnosti