Ako si vybrať ten správny poťah na sedačku?

Obývacia miestnosť je jedným z našich každodenných priestorov, kde trávime dostatok času spojeného hlavne s oddychom. Interiér by sme si preto mali vyberať veľmi poctivo. Hlavnú úlohu v obývacom priestore hrá zvyčajne sedacia súprava. Preto by sme si mali vybrať typ sedačky, ktorý nám poslúži na viac rokov a rôzne príležitostí.

obr. 1Na obrázku vyššie môžete vidieť sedačku MONTREAL, jej rozmer záleží od voľby šírky sedu (rozmer z ľavej strany zostavy 290-320cm x 170-180cm pravá strana sedačky), viac variant zostáv a farieb si môžete pozrieť v našej galérií 😉

Poťahový materiál tvorí celkový výzor sedacej súpravy. Je dôležité zvoliť si vhodný typ materiálu a farbu, aby interiér slúžil niekoľko rokov. Treba myslieť aj na spôsob údržby materiálov a prispôsobiť voľbu materiálu tomu, či sedačku využívam vo verejnom priestore, alebo občas na chate, doma či mám deti, alebo domácich miláčikov.

Na životnú situáciu treba pri výbere sedacej súpravy myslieť najviac. Pri rodinách, kde majú malé deti, odporúčame zvoliť ľahko čistiteľný  materiál, ktorý je jednoduchý na údržbu a pri malých nehodách zo zašpinením sedačky nie je problém dostať škvrny z poťahového materiálu. Ak je to slobodný človek alebo starší pár odporúčame sedačky v koži, pretože majú najväčšiu trvácnosť, predsa ide o prírodný materiál, a kožené sedačky pri správnej údržbe Vám vydržia viac ako 10 rokov.

obr 2Na obrázku vyššie môžete vidieť sedačku ATLANTA vyhotovenú v koži. Rozmer zostavy sedačky na obrázku je závislý od šírky sedu (230-240cm x 283-313cm). Viac variant zostáv a farebných typov sedačky si môžete pozrieť v našej galérií 😉

Pravidelná starostlivosť zaručí kvalitný vzhľad na niekoľko rokov. Sedačku je potrebné vysávať každý týždeň s nástavcom na čalúnenie na slabom výkone. Tak ako sadá prach na poličky v obývačke, tak sadá aj na Vašu sedačku, zabránite tak žmolkovaniu a zadubeniu Vašej sedacej súpravy. Látkovú aj koženú sedačku je potrebné občas pretrieť čistou vlhkou handričkou, aby sa sedačka zbavila jemného znečistenia a statickej elektriky. V látkových sedačkách, v prípade celkového znečistenia, je potrebné celoplošné čistenie a spôsob čistenia závisí od vybranej látky. Kožené sedacie súpravy je potrebné 2x do roka impregnovať prostriedkom na kožu a pri prípadnom znečistení hneď škvrnu odstrániť špeciálnymi prostriedkami na to určenými.

Pozrite si video, kde Vám bližšie priblížime naše materiály a ich kvality.

 

Revolučné koberce, ktoré sa nedajú zašpiniť

Dizajnové koberce: Počuli ste už o kobercoch, ktoré odolajú nečistotám, nevsiaknu vodu, sú zdravotne nezávadné a naviac sa dajú prať v práčke?

Revolučné koberce, ktoré sa nedajú zašpiniť

Praktické rady pri výbere sedačky

Plánujete si kúpiť sedačku? Ako si vybrať sedačku? Príďte do predajne pripravení. Čo by ste mali vedieť...

Praktické rady pri výbere sedačky

Malé priestory – veľké možnosti

Vyťažte z malého bytu maximum Možno ste na nete zachytili experiment, ktorý vytvoril dizajnér, žijúci na ploche 40 metrov štvorcových. Ukázal, že nemožné sa stane možným,…

Malé priestory – veľké možnosti