Aj maminka ju už má

Obývačka má pre nás obrovský význam. Keď sme doma, tak najviac práve tu. Tu sa stretáva rodina, sem prichádzajú naši priatelia, v tejto miestnosti sa dobre cítime. Pôvodne sa tu podlaha hrdila hnedým mramorovaným lino, pri stene stáli síce štýlové, ale predsa len už príliš opozerané kreslá z polovice minulého storočia, dvojsedačka tak akurát pre jeden a pol človeka a stenám prischla farebná maľovka, ktorá dotvárala kolorit našej obývačky. Bolo to provizórium po sťahovaní, ktoré sa zomlelo narýchlo a ani financií nebolo nazvyš. Keď čas a rozpočet dozreli na zmenu, vedel som že náš relaxačný kútik máme síce zariadený nábytkom v štýle „čo dom dal“, no sedenie je na správnom mieste. Len toho pohodlia sa nám žiadalo viac.

Prišlo prvé rozhodnutie: sedačka bude rohová. Druhé rozhodnutie: čalúnenie a tvar chceme v jednoduchom modernom a pritom komfortnom štýle. Kým sa obývačka vynovila starú podlahovinu nahradila šedá plávajúca podlaha, steny sme vybielili, interiér presvetlili zariadením a doplnkami. K pocitu súčasného elegantného interiéru sa nám zapáčil čierny poťah pohovky. „To bude mať šmrnc!“, tešili sme sa. Už dávnejšie sme si všimli, že štýlom a funkčnosťou sú nám po chuti sedačky Phase. Vybrali sme sa teda s rodinou do Pardubíc aby sme medzi ponúkanými modelmi našli ten svoj. Už na pohľad mäkké a pritom vzhľadné čalúnenie, bočné nastaviteľné opierky a sympatický nekomplikovaný dizajn jednej z vystavených sedačiek nás dostal. Tú chceme, tú potrebujeme! Príchod novej sedačky do našej domácnosti prebehol bez avantúr, dosadla do rohu ako sme si predstavovali, aj po niekoľkých mesiacoch posedávania a polihovania sme spokojní, len tá elegancia čiernej sa nezladila s našim životným štýlom. Aby čierna bola čiernou si musíme odpracovať, vidno na nej každý vlások. Komfort nového sedenia však inšpiroval moju maminku: tá už tiež má doma svoju novú sedačku Phase!

Pavel Čížek
 

Revolučné koberce, ktoré sa nedajú zašpiniť

Dizajnové koberce: Počuli ste už o kobercoch, ktoré odolajú nečistotám, nevsiaknu vodu, sú zdravotne nezávadné a naviac sa dajú prať v práčke?

Revolučné koberce, ktoré sa nedajú zašpiniť

Praktické rady pri výbere sedačky

Plánujete si kúpiť sedačku? Ako si vybrať sedačku? Príďte do predajne pripravení. Čo by ste mali vedieť...

Praktické rady pri výbere sedačky

Malé priestory – veľké možnosti

Vyťažte z malého bytu maximum Možno ste na nete zachytili experiment, ktorý vytvoril dizajnér, žijúci na ploche 40 metrov štvorcových. Ukázal, že nemožné sa stane možným,…

Malé priestory – veľké možnosti