ENDURANCE – UMÝVATEĽNÝ MATERIÁL

  • 141
  • 758
  • 759
  • 762
  • 766
  • 767
  • 770

Technické parametre látky

Typ látky: Tkaná poťahová látka
Zloženie: 100% Polyester
Hmotnosť: 625 gr/bm
Šírka: 140 cm
Odolnosť v odere: 85 000 otáčiek, kategória A
Test farebnej stálosti: za sucha 4, za mokra 4
Roztrhnutie: Osnova...115,1 N, Útok...68,4 N
Pevnosť v ťahu: Osnova...843 N, Útok 840 N
Farebná svetlostálosť: 6 +
Žmolkovateľnosť: 4-5
Použitie: Čalúnenie
Čistenie:

Novinka v ponuke látkových poťahov, látka ENDURANCE, si vás okamžite získa svojim lákavým vzhľadom, príjemným materiálom a vašej dizajnovej sedačke dá nový rozmer.  Špeciálne utkané polyesterové vlákna s úpravou Easy-care, umožňujú bezproblémové čistenie a jednoduchú údržbu. Navyše poskytuje zvýšenú ochranu proti oderu. Na látku ENDURANCE poskytujeme až päťročnú záruku.

Pravidelnou starostlivosťou o sedačku a správnymi sedacími návykmi zaistíte jej dlhšiu životnosť. Na bežnú údržbu potom postačí pravidelné vysávanie aspoň raz týždenne. Odstránite tak prach, hrubú špinu a suché škvrny. Raz do roka odporúčame zveriť sedačku do rúk odborníkom, ktorí ju ošetria tzv. mokrým vysávaním.

Na odstraňovanie tekutých škvŕn vám vo väčšine prípadov postačí voda a mydlo, suchá handrička a hubka. Vzniknuté škvrny by ste mali odstrániť bezprostredne po ich vzniku. Vyliate tekutiny najskôr odsajte z povrchu sedačky, následne na škvrnu aplikujte vodu, prípadne mydlovú vodu a vyšúchajte suchou bielou savou handričkou. Použite menší tlak, inak by ste mohli poťah poškodiť.

Mastné a olejové škvrny taktiež najskôr odsajte, následne aplikujte čistiaci prostriedok a hubkou jemne odstraňujte škvrnu od jej okraja do stredu, aby ste zabránili jej rozširovaniu. Nepoužívajte však čistiace prostriedky s liehom, acetónom ani riedidlom, mohli by sedačku znehodnotiť. Účinky jednotlivých čistiacich prostriedkov odporúčame vždy najskôr odskúšať na vzorke látky. V našej ponuke nájdete prostriedky na čistenie a ošetrenie sedacej súpravy, vďaka ktorým zostane ešte dlho krásnou dominantou vašej obývačky.